Nowy Volkswagen kabriolet - coupe nazywa się Eos

Nowy Volkswagen kabriolet - coupe nazywa się Eos10.09.2005
Nazwa nowego kabrioletu coupé Volkswagena jest już znana: Eos – bogini jutrzenki. Eos – imię greckiej bogini jutrzenki - budzi asocjacje z wyidealizowaną sytuacją jazdy kabrioletem: pogodnym, wczesnym letnim rankiem ...

Nazwa nowego kabrioletu coupé Volkswagena jest już znana: Eos – bogini jutrzenki. Eos – imię greckiej bogini jutrzenki - budzi asocjacje z wyidealizowaną sytuacją jazdy kabrioletem: pogodnym, wczesnym letnim rankiem.

Nowy Volkswagen kabriolet - coupe nazywa się Eos 1 Fonetycznie Eos jest krótką, jasną i łatwą do wymówienia na całym świecie nazwą. Koncepcyjnie Eos kontynuuje nazewnictwo modeli wywodzące się z mitologii greckiej. Zgodnie z greckimi mitami, bogini Eos wyłania się co rano ze swoim zaprzęgiem z głębi morza, aby przynieść ludziom światło dnia. Ponadto Eos jest matką wiatrów oraz Gwiazdy Porannej. Poranny brzask, wiatr, gwiazdy – wszystko to doskonale pasuje do fascynującego kabrioletu.

Koncepcja nadwozia Eosa nie wywodzi się z zamkniętego modelu, lecz została stworzona specjalnie dla kabriolet – coupé. Wiele elementów technicznych, takich jak paleta jednostek napędowych (85 kW / 115 KM do 184 kW / 250 KM) oraz zawieszenie pochodzi z nowego Passata. Eos zostanie odsłonięty przez dr Wolfganga Bernharda, Prezesa Zarządu marki Volkswagen, 12 września 2005 roku o godzinie 11.00 na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej (IAA) we Frankfurcie.

Źródło: Volkswagen