Kabriolet VW Beetle na pewno zadebiutuje w LA

Kabriolet VW Beetle na pewno zadebiutuje w LA24.07.2012
Jak podaje serwis InsideLine przedstawiciele Volkswagena potwierdzili oficjalnie, iż model Beetle Convertible 2013 ze składanym dachem zaprezentuje się po raz pierwszy szerszej publiczności podczas tegorocznego Los Angeles Auto Show, ...

zaplanowanego na listopad. Przypomnijmy, że pierwsze pogłoski o debiucie kabrioletu VW Beetle w Los Angeles dotarły do nas już pod koniec zeszłego roku.

Producent nie opublikował jeszcze żadnych zdjęć nowego modelu, jednak przedstawiciele prasy motoryzacyjnej powszechnie spekulują, iż będzie on bardzo przypominać koncepcyjny pojazd E-Bugster z napędem elektrycznym, który swoją premierę miał w styczniu tego roku, podczas targów w Detroit. Zapewne jednak Volkswagen Beetle Convertible nie będzie mieć aż tak poszerzonych nadkoli, szyby przedniej typowej dla modeli typu „speedster”, a jego wnętrze nie będzie skonfigurowane tak, że zmieszczą się tam tylko dwie osoby.

W USA Volkswagen Beetle w wersji cabrio ma być dostępny w trzech opcjach silnikowych. Standardowo napędzać go będzie 2,5-litrowa, 5-cylindrowa jednostka benzynowa. Beetle Turbo będzie oddawać do dyspozycji kierowcy moc płynącą z 2-litrowego, 4-cylindrowego silnika z turbodoładowaniem, natomiast Beetle TDI otrzyma 2-litrową, 4-cylindrową jednostkę wysokoprężną turbo. Beetle z silnikiem diesla, to nowość w Ameryce. Wprowadzono go do sprzedaży dopiero w tym roku, tuż po oficjalnej premierze w lutym, podczas Chicago Auto Show.

Volkswagen przygotował jeszcze jedną niespodziankę dla gości, którzy odwiedzą Los Angeles Auto Show. Ma pokazać tam trzy warianty modelu Beetle w wersji retro, stylizowane na lata pięćdziesiąte, sześćdziesiąte i siedemdziesiąte, z rozwiązaniami stylistycznymi typowymi dla kolejnych dekad.

Czy zobaczymy Volkswagena Beetle ze składanym dachem również w Europie? Tego nie wiemy. Producent na razie nie wypowiedział się w tej sprawie.

Źródło: Autoblog.com, Volkswagen, opracowanie: BM