MotoNews.pl

Pierwsze jazdy DS4 i DS4 Crossback

07 kwietnia 2016

Kategoria | Pierwsze jazdy
Marka, model | , , ,
DS4-DS4-Crossback-9

Rodzina modeli DS debiutowała w polskiej ofercie Citroena w 2009 roku. Przez pierwsze sześć lat francuskie modele sygnowane były logo szewrona, aby w 2015 roku stać się odrębną marką DS Automobiles. Ofensywa modelowa nowej marki rozpoczęła się od flagowej limuzyny DS5, do której w tym roku dołączył kompaktowy hatchback DS4 i jego uterenowiona wersja DS4 Crossback.

Stylistyka zewnętrzna nowego DS4 zainspirowana została concept carem Numero 9. Front pięciodrzwiowego hatchbacka zdobią: duże logo DS otoczone sześciokątnym, chromowanym obramowaniem osłony chłodnicy oraz nowoczesne reflektory wykonane w technologii LED Vision. W profilu zwracają uwagę wyraźne przetłoczenia na drzwiach i nadkolach, chromowane listwy okalające okna oraz schowana w słupku C klamka tylnych drzwi. Zwieńczeniem zwartego nadwozia jest niewielka szyba ze spoilerem oraz masywny zderzak w który wkomponowano atrakcyjną czarną nakładkę z chromowaną listwą.

Wariant Crossback charakteryzuje się zwiększonym o 30 mm prześwitem, dwukolorowym zderzakiem przednim, czarnymi nakładkami nadkoli, lusterkami bocznymi oraz aluminiowymi felgami w tym samym kolorze, relingami dachowymi oraz panoramiczną szybą przednią.

Dodatkowym atutem obu modeli jest możliwość personalizacji designu zewnętrznego. 9 kolorów nadwozia, 4 kolory dachu i dwa warianty wykończenia obudowy lusterek pozwalają na wybór jednej z 38 konfiguracji.

W przestrzeni pasażerskiej DS4 znajdziemy zarówno elementy doskonale znane np. z Citroena C4 jak również szereg nowych rozwiązań oraz materiałów lepszej jakości. Na długiej liście opcji znalazły się m.in. trzy rodzaje skórzanej tapicerki, możliwość wykończenia całego wnętrza w skórze, nowy 7-calowy, dotykowy ekran, elementy z zakresu komfortu, rozbudowane pakiety multimedialne, pakiety systemów bezpieczeństwa aktywnego lub atrakcyjne duże 18 i 19” aluminiowe tarcze kół. W kabinie francuskiego kompaktu wygodnie będą podróżowały 4 osoby do dyspozycji których oddano bagażnik o pojemności 359 litrów. Po złożeniu tylnej kanapy kubatura przestrzeni bagażowej wzrasta do 1021 litrów.

Paleta jednostek napędowych składa się z trzech silników benzynowych o mocach 130, 165 i 210 KM oraz trzech wysokoprężnych o mocach 120, 150 i 180 KM. Nowoczesne silniki mogą współpracować z manualną sześciostopniową skrzynią biegów lub sześciostopniowym automatem. Dynamiczne jednostki napędowe w połączeniu ze zmodyfikowanym zawieszeniem i układem kierowniczym oraz obniżonym środkiem ciężkości zaowocowały zarówno poprawą komfortu jak i precyzji prowadzenia.

Ceny DS4 zaczynają się od 87 900 zł, wersja Crossback jest o 6 000 zł droższa.

Info-Ekspert

Info-Ekspert