MotoNews.pl

Nissan GT-R Egoist, nowy poziom luksusu

08 lutego 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
75335 1 5

Za nazwą Nissan GT-R Egoist kryje się model GT-R w najnowszej wersji przykrojony do potrzeb przyszłego właściciela. W założeniu producenta ma to być najlepszy sposób, by właściwie wyrazić sztukę, jaką jest produkcja GT-Rów. Ekskluzywną wersję stworzył „ojciec” modelu GT-R, szef zespołu inżynierów Nissana, Kazutoshi Mizuno

Wnętrze modelu może zostać spersonalizowane dzięki możliwości wyboru jednej z 84 dostępnych kombinacji wykończeniowych – we wszystkich podstawowym materiałem będzie skóra. I to nie byle jaka skóra. Firma zajmująca się produkcją tapicerki – Seton Leather z Niemiec hoduje własne stado bydła w Bawarii, które przebywa w kontrolowanych warunkach i jest karmione specjalną karmą, by uzyskać skórę jak najlepszej jakości.

Każdy „Egoista” zostanie także wyposażony w system audio marki Bose z 11 głośnikami i 9-calowym subwooferem zamontowanym na podstawie z włókna węglowego i kompozytu. Gdy pisaliśmy, że GT-R Eogist będzie przykrojony do potrzeb właściciela, to traktowaliśmy te słowa dość dosłownie. Przy okazji składania zamówienia klient jest powiem mierzony oraz ustala się, pod jakim kątem lubi on ustawiać swój fotel, a następnie stosownie do uzyskanych wyników specjaliści z Bose rozmieszczają głośniki w kabinie tak, by zapewnić, że dźwięk docierający z nich do kierowcy będzie mieć jak najlepszą jakość.

Na kierownicy znajdzie się wykonany ręcznie, lakierowany emblemat GT-R – będzie wykonywany w tradycyjnej japońskiej technice dekoracyjnej o nazwie „urushi” i tak precyzyjnie wykończony, że stworzenie go zabiera kilka dni.

Specjalnych felg RAYS i spojler tylny z włókna węglowego dostarczy firma Spec-V. Zmodyfikowane zostaną także zawieszenie i elektronika pojazdu, GT-R Egoist będzie mieć także większe przednie tarcze hamulcowe, w porównaniu z modelem standardowym. Poruszać się będzie na stworzonych specjalnie dla niego oponach marki Dunlop.

Pod maską znajdzie się 3,8-litrowy silnik V6 biturbo w aktualnej wersji, czyli o mocy 530 KM i maksymalnym momencie obrotowym 612 Nm. Egoist będzie przyspieszać z miejsca do 100 km/h w 3,046 sekundy i osiągać prędkość maksymalną 315 km/h.

Zdjęcia: Nissan, opracowanie: BM