MotoNews.pl

Hyundai Genesis Prada, czyli luksus po azjatycku

17 maja 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Hyundai Genesis Prada 4

Hyundai Motor Company rozpoczął dziś w Korei sprzedaż specjalnej limitowanej edycji modelu Genesis o nazwie Prada. Nazwa nieprzypadkowo brzmi znajomo – pojazd powstał przy współpracy z jedną z najsłynniejszych marek zajmujących się modą i produkcją luksusowych ubrań i akcesoriów. Projekt zajął obu producentom ponad dwa lata – pierwsze studium pokazano w 2009 roku podczas salonu motoryzacyjnego w Seulu, a dziś na rynek wchodzi model produkcyjny.

Genesis Prada bazuje na sedanie Genesis w wariancie na 2012 rok, który pojawił się na rynku azjatyckim w lutym tego roku. Napędza go 5-litrowy silnik V8 GDi o mocy 430 KM i maksymalnym momencie obrotowym 510 Nm, współpracujący z 8-biegową przekładnią automatyczną.

Genesis Prada będzie dostępny w jednym z trzech kolorów nadwozia: czarnym, niebieskim lub brązowym. Kratkę atrapy chłodnicy, klamki drzwi i plakietki z nazwą edycji pokryto ciemnym chromem, który ma nawiązywać do wyglądu charakterystycznych sprzączek stosowanych w torebkach marki Prada. Firma Prada zaprojektowała również 19-calowe felgi i klinowaty kształt anteny zewnętrznej.

W kabinie deskę rozdzielczą fotele pokryto luksusową skórą „saffiano”, jakiej w swoich wyrobach używa Prada.

Genesis Prada będzie dostępny tylko na specjalne zamówienie, a na rynku koreańskim pojawi się nie więcej niż 1200 egzemplarzy tego modelu. Producent planuje także wyeksportować niewielką liczbę tych pojazdów na Bliski Wschód i do niektórych krajów azjatyckich, włączając w to Chiny.

Zdjęcia: Hyundai, opracowanie: BM