MotoNews.pl

Endora SC-1, klasyczny wygląd i nowoczesne technologie

19 maja 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model |
Endora SC-1 4

Niemiecki producent Endora-Cars zaprezentował swój nowy model o nazwie SC-1. Jak twierdzą przedstawiciele Endory, SC-1 łączy wygląd sportowych samochodów z lat 60 i początku 70 XX w. z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Nadwozie SC-1 rzeczywiście przywodzi na myśl styl retro, ale posiada reflektory HID i światła przeciwmgielne działające w technologii LED, a poszczególne komponenty, takie jak spojler przedni znacznie poprawiają aerodynamikę nadwozia i docisk pojazdu. Coupe zaopatrzono w 19-calowe felgi z lekkich stopów z przodu i 20-calowe obręcze z tyłu.

Pod maską znalazły się technologie przejęte wprost z szóstej generacji Corvetty. Niemieckie coupe posiada 6,2-litrowy silnik V8 o mocy 437 KM i maksymalnym momencie obrotowym 575 Nm w konfiguracji bazowej, lecz opcjonalnie może także zostać wyposażone w 7-litrową jednostkę V8 o mocy 512 KM i maksymalnym momencie obrotowym 637 Nm lub 6,2-litrowy silnik V8 o mocy 647 KM i maksymalnym momencie obrotowym 820 Nm. Każda z jednostek napędowych może współpracować z 6-biegową przekładnią manualną, a najmniejszy silnik V8 może zostać połączony ze skrzynią automatyczną. Co ciekawe, końcówki rur wydechowych umieszczono nie tradycyjnie, w tyle auta, lecz tuż przed tylnymi nadkolami

SC-1 korzysta z elektronicznego systemu kontroli trakcji i systemu Activ Handling monitorującego dynamikę jazdy.

Zdjęcia: Endora Cars, opracowanie: BM