MotoNews.pl

Mercedes-Benz SLS AMG według MEC Design

30 maja 2011

Kategoria | MEC Design  Tuning
Mercedes SLS AMG MEC Design 5

Mercedes-Benz SLS AMG to bardzo wdzięczny obiekt do modyfikacji, nic więc dziwnego w tym, że kolejny tuner posłużył się nim , by pokazać, co potrafi. Tym razem chodzi o berlińską firmę MEC Design i specjalne zamówienia dla klienta z Florydy.

Gullwing zyskał agresywny „body kit”, na który składają się trzy różne dyfuzory, fartuchy boczne z diodami LED, dachowy „chwytacz powietrza”, nowy spojler na pokrywie bagażnika i nowa dolna część zderzaka przedniego z opcjonalnym oświetleniem LED. MEC Design zainstalował w Mercedesie także sportowy tłumik ze stali nierdzewnej własnego projektu, by wydobyć bardziej imponujący dźwięk z 6,2-litrowego silnika. Kolejną modyfikację stanowi montaż hydraulicznego zawieszenia MEC Design z systemem „Litf-Up”, dzięki któremu można unieść tylną i przednią oś o 30 mm lub obniżyć je o 70 mm. Nie zabrakło także specjalnych, felg – o średnicy 20 cali z przodu i 21 cali z tyłu.

We wnętrzu kabiny znajdziemy nową, sportową kierownice z manetkami do zmiany biegów i mnóstwo detali z włókna węglowego.

Napęd stanowi 6,2-litrowy silnik V8 o mocy 563 KM i maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm w połączeniu z systemem E-Select kontrolującym pracę 7-biegowej, sportowej, dwusprzęgłowej przekładni AMG Speedshift DCT. Mercedes SLS AMG rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 3,7 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 315 km/h.

Zdjęcia: MEC Design, opracowanie: BM