MotoNews.pl

BMW X3 według AC Schnitzer

30 czerwca 2011

Kategoria | AC Schnitzer  Tuning
Marka, model | ,
BMW X3 AC Schnitzer 7

Nowe BMW X3 wprowadzone zostało do europejskich salonów sprzedaży jesienią zeszłego roku, a teraz firma specjalizująca się w tuningu modeli bawarskiej firmy, AC Schnitzer opracowała obszerny pakiet ulepszeń dla drugiej generacji tego SUVa.

Moc silnika xDrive20d wzrosła z 184 do 218 KM, ale to nie ostatnie słowo specjalistów z Aachen – zapowiadają już kolejny „upgrade” dla X3 xDrive30d. Zespół tunerów AC Schnitzer pracuje także nad nowym, sportowym układem wydechowym ze stali nierdzewnej dla modeli 2.8i i 3.5i, który sprawi, że X3 będzie wydawać odpowiednio imponujący dźwięk.

X3 zyskało także nowe sprężyny w zawieszeniu, które mają zapewniać optymalną równowagę między sportową jazdą a komfortem podróżowania.

W skład zestawu poprawiającego aerodynamikę nadwozia wchodzą: spojler przedni, spojler w tyle dachu i specjalna ochronna powłoka na fartuchu tylnym.

We wnętrzu znajdziemy sportową kierownicę, wykończenia z anodyzowanego aluminium na dźwigni zmiany biegów, którą zakończono podświetlaną gałką obciągniętą skórą, aluminiową pokrywę systemu i-Drive i nakładki na pedał gazu, hamulca oraz sprzęgła.

Zdjęcia: AC Schnitzer