MotoNews.pl

MehRon GT, czyli McLaren MP4-12C według Merdad Collection

06 września 2011

Kategoria | Merdad  Tuning
Merdad McLaren MP4-12C 5

Brytyjska firma tuningowa Merdad Collection jako jedna z pierwszych zajęła się przygotowaniem pakietu udoskonaleń dla najnowszego supersamochodu McLarena: MP4-12C. Projekt wciąż trwa i na razie tuner udostępnił jedynie kila szkiców MehRona GT, bo taką nazwę nadał swojej interpretacji MP4-12C. Poza tym przedstawiciele Merdad Collection zapowiedzieli, że powstanie także wyścigowa wersja GT3.

MehRon GT posiada pakiet komponentów poprawiających aerodynamikę nadwozia i zmieniających wygląd pojazdu na bardziej agresywny. Na nowy „body kit” składają się m.in. zderzak przedni z dużymi wlotami powietrza, nowe błotniki z przodu i z tyłu i zmodyfikowane boczne wloty powietrza. W tyle znajdziemy więcej odsłoniętych elementów z włókna węglowego w porównaniu z wersją fabryczną oraz nowy zderzak o ostrzej zarysowanych krawędziach.

Merdad Collection poinformował, że tuning obejmuje również wnętrze kabiny MP4-12C, jednak nie zdradził żadnych szczegółów.

Nie wiemy jeszcze, jak zwiększy się moc silnika, jednak należy się tego spodziewać, skoro przeprogramowana ma zostać jednostka kontrolna, a seryjny układ wydechowy zostanie zastąpiony nowym układem SuperSound.

Zdjęcia: Merdad Collection, opracowanie: BM