MotoNews.pl

Futurystyczny odlot – Toyota Fun Vii

28 listopada 2011

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model | ,
Toyota Fun Vii 9

Już za dwa dni swoje podwoje otworzy odbywający się co dwa lata salon motoryzacyjny w Tokio, na którym pojawią się oczywiście najwięksi producenci samochodów, ze szczególnym uwzględnieniem tych, wywodzących się z Japonii. Na stoisku Toyoty oczywiście największym zainteresowaniem cieszyć się będzie nowe coupe 86 (dawne FT-86), jednak koncern przygotował także dość zaskakujący pojazd koncepcyjny o nazwie Fun Vii.

Ten eksperymentalny model ma być „smartfonem na kołach”. Zarówno panele nadwoziowe, jak i wnętrze pojazdu może służyć jako gigantyczny wyświetlacz. Specjalna aplikacja pozwala szybko zmieniać ich wygląd, można nawet wyświetlić na nadwoziu zdjęcia, czy informacje. Fun Vii mierzy 4020 mm długości, 1745 mm szerokości i 1415 mm wysokości, a jego osie rozstawiono w odległości 2750 mm.

Fun Vii może łączyć się z innymi pojazdami i otaczającą go infrastrukturą komunikacyjną, a wszystkie funkcje samochodu można kontrolować na odległość za pośrednictwem smartfonu lub innego mobilnego urządzenia komunikacyjnego.

Niestety nie znamy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących napędu i osiągów Fun Vii.

Zdjęcia: Toyota, opracowanie: BM