MotoNews.pl

Vilner pokazuje, jak zamienić Mercedesa Vito w luksusową limuzynę

29 grudnia 2011

Kategoria | Tuning  Vilner
Mercedes Vito Vilner 14

Bułgarska firma Vilner specjalizuje się w tuningu wnętrz pojazdów reprezentujących bardzo różne marki i bardzo różne segmenty rynku. Mercedes Vito to dość niecodzienny obiekt do tuningu, ale Bułgarzy postanowili przemienić kabinę transportera we wnętrze, jakiej nie powstydziłaby się najbardziej luksusowa limuzyna. Może to i niegłupi pomysł – w końcu transporter już na starcie bije na głowę wszystkie normalne limuzyny pod względem przestrzeni dostępnej we wnętrzu.

Wnętrze Vito 120 CDI wykończono tapicerką ze skóry nappa i alcantary, standardowe fotele przednie zastąpiono fotelami z Mercedesa CL, a w tyle dodano cztery zmodyfikowane fotele w stylu tych, które spotkać możemy w samolotach – i to w „business class”. Vilner dorzucił do tego mnóstwo ciekawych gadżetów, takich jak: system informacyjno-rozrywkowy najwyższej klasy z 19-calowym wyświetlaczem LCD, lodówka, minibar, czy schładzane i podgrzewane uchwyty na kubki z napojami.

Nadwozie Vito zmieniono w bardzo dyskretny sposób – Mercedes zyskał reflektory biksenonowe, światła do jazdy dziennej LED i nowe felgi.

Zdjęcia: Vilner, opracowanie: BM