MotoNews.pl
REKLAMA

Nowy Chevrolet Trailblazer debiutuje w Tajlandii

22 marca 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Chevrolet Trailblazer 4

Nowy SUV Chevroleta – Trailblazer właśnie ma swoją światową premierę podczas Międzynarodowego Show Motoryzacyjnego w Bangkoku. W zeszłym roku podczas podobnej imprezy w Dubaju mogliśmy go oglądać jeszcze w formie konceptu, a teraz pokazywany jest już w wariancie produkcyjnym. Trailblazer wejdzie do sprzedaży na całym świecie, poczynając od Tajlandii, w czerwcu tego roku.

Trailblazer bazuje na nowej, globalnej platformie General Motors i będzie dostępny w konfiguracji z napędem na jedną i obie osie. Pod maską kryje 4-cylindrowego turbodiesla Duramax o pojemności 2,5 l lub 2,8 l. 2,8-litrowy silnik rozwija moc 180 KM/132 kW i maksymalny moment obrotowy 470 Nm, a 2,5-litrowy silnik odznacza się mocą 150 KM/110 kW i maksymalnym momentem obrotowym 350 Nm. Obie jednostki napędowe będą mogły współpracować z 5-biegową przekładnia manualną lub 6-biegowym automatem.

Trailblazer ma być przeznaczony przede wszystkim dla rodzin i osób dojeżdżających do pracy w mieście, ale będzie również nieźle radzić sobie w terenie, jak i na autostradzie. Wyposażono go w szereg technologii zwiększających bezpieczeństwo, takich jak: elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy, ABS, hydrauliczny asystent hamowania, system kontroli trakcji, EBD, wspomaganie hamowania awaryjnego, układ zapobiegania poślizgom wzdłużnym, system kontroli zjeżdżania samochodu ze wzniesienia i poduszki powietrzne.

We wnętrzu kabiny podróżować może siedem osób zajmujących miejsce w trzech rzędach foteli.

Zdjęcia: Chevrolet, opracowanie: BM
REKLAMA
REKLAMA