MotoNews.pl

Nadchodzi nowy Seat Toledo

26 czerwca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Seat Toledo 7

Już niedługo na rynku pojawi się nowa generacja Seata Toledo – w połowie listopada będzie dostępna w Hiszpanii i Portugalii, a następnie, stopniowo, w trakcie 2013 roku wejdzie na pozostałe rynki europejskie. Producent obiecuje, że nowe Toledo będzie eleganckie i dynamiczne, sportowe, a przy tym praktyczne, a klienci będą mogli wybrać między oszczędnymi jednostkami napędowymi TSI i TDI.

Nowe, rodzinne Toledo będzie mierzyć 4,48 m długości, czyli będzie o 4 cm dłuższe od poprzedniej generacji. Zwiększono także o 80 mm rozstaw jego osi (do 2602 mm). Powiększone gabaryty oraz nowy bagażnik wyposażony w dużą, szeroko otwieraną klapę wędrującą ku górze razem z tylną szybą powinny wywoływać wrażenie większej przestronności i wpłynąć pozytywnie na praktyczność samochodu.

Nowe Toledo bazuje na nowoczesnej płycie podłogowej Grupy Volkswagena, a design jego nadwozia jest wyrazem konsekwentnego rozwoju stylu Seata przedstawionego w takich pojazdach koncepcyjnych, jak: IBE, IBX i IBL. Pięciodrzwiowy, kompaktowy sedan ma solidny wygląd o precyzyjnie zarysowanych liniach i krawędziach. W przedniej części smukłe wloty powietrza w kształcie trapezu sąsiadują z szerokimi i kanciastymi reflektorami, a w tyle rzucają się w oczy poziome lampy poszerzające wizualnie auto. Linię dachu poprowadzono eleganckim łukiem nad szerokimi słupkami – wznosi się ona płynnie od tylnej części bocznej. Tylną szybę zawieszono dość nisko, dzięki czemu nowy Seat Toledo bardziej przypomina coupe, choć nie traci nic na funkcjonalności.

Oferta silnikowa kolejnej generacji Toledo obejmuje nowe jednostki napędowe Grupy Volkswagena. W grupie silników benzynowych znajdziemy jednostki TSI o pojemności od 1,2 do 1,4 litra i mocy w zakresie od 75 do 122 KM. Klienci będą mogli także wybrać 1,6-litrowego diesla TDI Common-Rail o mocy 105 KM. Przełożeniem mocy na koła może się zająć klasyczna skrzynia manualna lub 7-biegowa, dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna DSG. Jeśli chodzi o wpływ na środowisko, to Toledo w wariancie Ecomotive emitować będzie 116 g CO2 na km przy wyposażeniu w silnik benzynowy i 104 g/km przy zastosowaniu jednostki wysokoprężnej.

Nowe Toledo dostępne będzie w dwóch wersjach wyposażenia, podstawowej Reference oraz oferującej dodatkowe wyposażenie z zakresu komfortu i wzornictwa wersji Style.

Zdjęcia: Seat, opracowanie: BM