MotoNews.pl

Puritalia składa hołd Carrollowi Shelby

03 lipca 2012

Puritalia 427 4

Puritalia Automobili to mały, włoski producent sportowych samochodów przeznaczonych dla motoryzacyjnych purystów. Wszystkie produkty Puritalii to limitowane serie tworzone ręcznie przez najlepszych rzemieślników. Ostatnio włoscy specjaliści postanowi złożyć hołd pamięci zmarłego niedawno Carrolla Shelby, projektując roadster inspirowany stworzonym przez Amerykanina modelem Shelby Cobra. Nosi nazwę Puritalia 427 i ma być nowoczesną interpretacją legendarnego kabrioletu Shelby’ego.

Puritalia 427 bazuje konstrukcyjnie na kratownicy przestrzennej typu „space frame”, która pozwala zachować sztywność, a jednocześnie maksymalnie obniżyć masę pojazdu. Samochód waży zaledwie 1090 kg, a jego masa rozłożona jest w stosunku 50:50 między przednią a tylnią oś. Panele nadwoziowe wykonano z włókna węglowego.

Klienci będą mogli wybrać jedną z dwóch jednostek napędowych: 5-litrowy silnik V8 o mocy 445 KM lub jego turbodoładowaną wersję o mocy 605 KM. W każdym z wariantów silnik przekazuje moc na tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej, aluminiowego wału napędowego i samoblokującego mechanizmu różnicowego.

Puritalia 427 korzysta także z w pełni niezależnego zawieszenia z regulowanymi amortyzatorami i stabilizatorami poprzecznymi. Układ hamulcowy oparto o komponenty marki Brembo z 6-tloczkowymi zaciskami przy 15-calowych tarczach z przodu i 4-tłoczkowymi przy 13,5-calowych tarczach z tyłu.

Zdjęcia: Puritalia, opracowanie: BM