MotoNews.pl

BMW M1 GTS-V według Vorsteinera – nowa sesja fotograficzna

18 lipca 2012

Kategoria | Tuning  Vorsteiner
Marka, model | ,
BMW M1 GTS-V 4

W maju tego roku informowaliśmy, że znany amerykański tuner, Vorsteiner przedstawił oficjalnie program GTS-V dla BMW M1. Publikowaliśmy wtedy również obszerną serię fotografii studyjnych prezentujących tuningowy pakiet Vorsteinera. Teraz tuner ujawnił zupełnie nowe zdjęcia BMW M1 GTS-V, tym razem wykonane w plenerze. Warto więc przyjrzeć się, jak model wygląda w bardziej naturalnych dla samochodu warunkach. Na fotografiach można zobaczyć białe M1 na drodze, na tle egzotycznego, górskiego krajobrazu i nieco kiczowatego zachodu słońca. Nie powinno to jednak przeszkodzić nam w podziwianiu ciekawego pakietu modyfikacji wizualnych dla BMW.

Przypomnijmy, że BMW M1 GTS-V może pochwalić się zestawem komponentów nadającym mu mocniejszy charakter. Nowy spojler przedni zaprojektowano w taki sposób, by modyfikował przepływ powietrza i zwiększał siłę docisku osi do podłoża. Nowa pokrywa bagażnika ze zintegrowanym skrzydłem również zwiększa docisk, a jednocześnie ujmuje nieco masy w tyle samochodu, waży bowiem tylko nieco ponad 5 kilogramów. Tylny, dokładany dyfuzor ze splitterem pomaga korygować zawirowania w przepływie powietrza. Wszystkie elementy wykonano z włókna węglowego.

Sportowy układ wydechowy typu cat-back poprawia przyspieszenie i wydaje odpowiednio potężny dźwięk, by przechodnie wiedzieli, z jaką motoryzacyjną bestią mają do czynienia. Klienci mogą zdecydować się na zakup wariantu wykonanego z lekkiego tytanu lub stali szlachetnej.

Szybki atleta potrzebuje odpowiedniego obuwia, by osiągać optymalne wyniki w sprincie. W przypadku BMW M1 zmodyfikowanego przez Vorsteinera są to specjalne, lekkie, 20- lub 21-calowe obręcze VS-400 wykonane z aluminium przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszej sesji fotograficznej BMW M1 GTS-V. Naszym zdaniem jest na co popatrzeć. Gdyby ktoś miał ochotę zobaczyć także inne ciekawe przeróbki modeli BMW w wykonaniu Vorsteinera, polecamy także artykuły o BMW M3 GTRS5 lub o BMW M3 GTS-V.

Zdjęcia: Vorsteiner, opracowanie: BM