MotoNews.pl

Nowy Ford Fiesta – premiera już jutro!

05 września 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Ford Fiesta 5

Jutro w Amsterdamie będzie miało miejsce wydarzenie ważne dla 2500 dealerów Forda. W roli specjalnie zaproszonych gości będą świadkami premiery nowego Forda Fiesta. Na osłodę tym, którzy nie będą mieli szczęścia znaleźć się na gali „Go Further” amerykański producent podsunął kilka zdjęć nowej odsłony Fiesty, które publikujemy poniżej. Wykonano je ciekawej i dość niecodziennej konwencji z użyciem różnego rodzaju graficznych trików. Chętni będą mogli również obserwować przebieg gali na żywo, wystarczy w tym celu wejść jutro o godzinie 13:30 na stronę www.gofurtherlive.com.

Fiesta to model z tradycjami. Po raz pierwszy pojawił się na rynku w 1976 roku. Od tamtego czasu Ford sprzedał już ponad 15 milionów egzemplarzy kompaktowego autka. Producent nie spoczywa jednak na laurach i stara się wprowadzać kolejne atrakcje do każdej nowej generacji.

Nowy Ford Fiesta otrzymał dynamiczną sylwetkę i ciekawy pakiet nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Na jego liście wyposażeniowej znalazły się m.in.

  • samochodowy system komunikacji SYNC aktywowany głosem – wydając komendy głosowe można dzięki niemu uzyskać połączenie telefonicznie i skorzystać z urządzeń podłączonych bezprzewodowo za pośrednictwem łącza Bluetooth czy portu USB.  System ten obsługuje również funkcję Emergency Assistance, która w razie wypadku poinformuje o zdarzeniu lokalne służby ratunkowe.
  • inteligentny system MyKey, czyli kluczyk do samochodu, który można samodzielnie zaprogramować. Opcja ta nie była dotychczas dostępna w Europie. Rozwiązanie to docenią zwłaszcza rodzice pełnoletnich co prawda, ale jeszcze niezbyt odpowiedzialnych młodych kierowców. MyKey pozwala ustalić limit prędkości rozwijanej przez Fiestę i poziom głośności sprzętu audio. Może także zapobiec wyłączeniu przez kierowcę systemów bezpieczeństwa układów wspomagających, jakie posiada Fiesta,
  • system Active City Stop zapobiegający kolizjom przy niewielkich prędkościach.

Pod maską nowa Fiesta kryje litrowy silnik EcoBoost oszczędnie obchodzący się z paliwem, który został niedawno wyróżniony tytułem Międzynarodowego Silnika Roku 2012.

Więcej szczegółów na temat nowej Fiesty Ford ujawni podczas paryskiego salonu samochodowego.

Zdjęcia: Ford, opracowanie: BM