MotoNews.pl

Volkswagen Cross Caddy: nowy, wszechstronny, a nawet jakby terenowy

18 września 2012

Kategoria | Auto firmowe  Premiery
VW Cross Caddy 4

Już wiosną przyszłego roku Volkswagen wprowadzi do swojej oferty nowy model Cross Caddy. Na razie tylko u naszych zachodnich sąsiadów, data debiutu w Polsce nie została jeszcze wyznaczona, choć na pewno trafi do naszego kraju.

Cross to kolejna próba odejścia od niezbyt oryginalnego stylu seryjnego Caddy. Pierwszą był Caddy Edition 30. Teraz jednak Volkswagen poszedł o krok dalej. Cross Caddy został wyposażony w nowe opony w rozmiarze 205/50 R17 zamontowane na charakterystycznych, 17-calowych obręczach Canyon, a jego nadwozie pokryto lakierem w specyficznym, zielonym kolorze o nazwie Viper, który jest dostępny również w modelu Scirocco (to jeden z ośmiu oferowanych kolorów nadwozia). Z tym intensywnym odcieniem dobrze kontrastują czarne osłony nadkoli, progi i dolne krawędzie zderzaków. Komponenty te nawiązują do stylistyki samochodów terenowych, tak jak i srebrne osłony podwozia w przedniej i tylnej części oraz listwy ochronne na progach.

Cross Caddy różni się od modelu bazowego również przyciemnionymi szybami bocznymi na wysokości przedziału ładunkowego, ciemną szybą tylną i światłami tylnymi w przyciemnionych kloszach.

Lista dodatkowych elementów wyposażenia Caddy Cross jest jednak dużo obszerniejsza i znajdują się na niej m.in.:

  • srebrne relingi dachowe,
  • czarne, błyszczące wloty powietrza, które ujęto w srebrne ramy,
  • fotele przednie z tapicerką w dwóch kolorach,
  • podłokietnik z regulacją wysokości i odległości,
  • kierownica obciągnięta skórą,
  • skórzane aplikacje z popielatymi szwami na gałce dźwigni zmiany biegów i dźwigni hamulca ręcznego, oraz
  • kontrastowe elementy poszycia drzwi.

Podstawę dla Volkswagena Cross Caddy stanowi Caddy w wariancie Trendline. Pojazd może występować w wariancie pięcio- i siedmioosobowej z krótkim rozstawem osi.

W gamie silnikowej Volkswagena Cross Caddy znajdują się zarówno jednostki benzynowe, wysokoprężne, na gaz ziemny, jak i LPG. Ich moc waha się w zakresie od 86 KM/63 kW do 170 KM/125 kW. Cross Caddy może zostać wyposażony w dwusprzęgłową przekładnię DSG i napęd na wszystkie koła 4MOTION.

Zdjęcia: Volkswagen, opracowanie: BM