MotoNews.pl

McLaren MP4-12C Spyder Neiman Marcus Edition, czyli Boże Narodzenie na bogato

12 października 2012

Kategoria | Rynek Premium
Neiman Marcus 4

Tak wiemy, nie było jeszcze nawet Wszystkich Świętych, ale w USA traktują Boże Narodzenie jak bardzo poważny biznes i już zaczynają kampanie marketingowe mające na celu upchnięcie jak największej ilości towarów w bożonarodzeniowych skarpetach Amerykanów. Nie inaczej jest w przypadku słynnego domu wysyłkowego Neiman Marcus. Nie jest to jednak firma oferująca tanie produkty, jak to zwykle bywa przy sprzedaży wysyłkowej.

Neiman Marcus to propozycja dla elity, która lekką ręką potrafi wydać na prezenty kilkaset tysięcy dolarów. W katalogu Neiman Marcus na Boże Narodzenie zawsze znajduje się także specjalna edycja jednego z luksusowych modeli samochodów. W zeszłym roku na przykład było to Ferrari FF. W poprzednich latach w katalogu pojawiały się BMW M6, Lexus IS-F i Jaguar XJ.

Tegoroczną Gwiazdkę Neiman Marcus proponuje obchodzić w towarzystwie specjalnej wersji McLarena MP4-12C Spyder. Szczególny model ma nadwozie polakierowane (jakżeby inaczej) na kolor czerwony, w odcieniu Volcano Red i specjalne obręcze. Jego wnętrze wykończono czarną skórą zeszytą kontrastowymi, czerwonymi nićmi. Pojazd ma także szczególne wyposażenie w postaci robionych na zamówienie toreb podróżnych. McLaren stworzy dla Neiman Marcus zaledwie 12 egzemplarzy tej edycji specjalnych, każdy będzie mieć plakietkę z indywidualnym numerem i za każdy będzie trzeba zapłacić 354 000 dolarów.

Jeśli ten wydatek nie zdrenuje nam kieszeni do cna, to możemy jeszcze dorzucić do tego 85 000 dolarów na specjalny pakiet atrakcji. Składają się na niego: dwa bilety lotnicze do Londynu w klasie biznes, dwa noclegi w luksusowym hotelu Cosworth Park, wycieczka po centrum technologicznym McLarena i pogawędka z szefem i współwłaścicielem McLaren Group – Ronem Dennisem. A że w święta trzeba pamiętać o bliźnich, to od każdego sprzedanego pakietu Neiman Marcus odejmie 3000 dolarów i przekaże ja na cele charytatywne.

W katalogu luksusowego domu wysyłkowego znalazły się i inne motoryzacyjne smaczki. Domowy symulator jazdy marki Pinel & Pinel z 55-calowym telewizorem 3D marki Sony, systemem nagłośnieniowym 1800 w, konsolą PlayStation3 z różnymi grami motoryzacyjnymi oraz parą wyścigowych foteli i kierownicą. Koszt to „jedyne” 90 000 dolarów.

Poza tym w ofercie Neiman Marcus pojawiła się przyczepka o przydługiej nazwie Bulleit Frontier Whiskey Woody Tailgate Trailer wykonana ze zrecyklingowanych beczek po burbonie, wykończona tapicerką ze skóry i zaopatrzona w roczny zapas whiskey i mnóstwo odpowiednich kieliszków, szklanek i szklaneczek, by móc serwować gościom dowolne drinki i napoje podczas imprezy w plenerze. Koszt takiej przyjemności to 150 000 dolarów.

Zdjęcia: Neiman Marcus, carbuzz.com, YouTube, opracowanie: BM