MotoNews.pl

Renault Megane Estate GT 220 – sportowy samochód do codziennego użytku

20 listopada 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Megane Estate GT220 6

Megane Estate GT 220 to limitowana edycja popularnego modelu przygotowana przez oddział Renault Sport. Samochód przeznaczony jest dla klientów, którzy chcieliby połączyć w jednym pojeździe zalety nadwozia typu kombi ze sportowymi osiągami.

Renault Megane Estate GT 220 napędzany jest przez 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy 2.0T Renault Sport 220 wyposażony w technologię Stop&Start, który możemy znać z Megane R.S. Jednostka napędowa rozwija moc 220 KM i maksymalny moment obrotowy 340 Nm. Zgodnie z danymi producenta zużywa przy tym 7,3 litra paliwa na 100 km i emituje 169 g CO2 na kilometr.

Samochód wyróżnia się dynamiką charakterystyczną dla GT. Podwozie i zawieszenie Megane Estate GT 220 zostało specjalnie zmodyfikowane przez Renault Sport – mają stanowić doskonały kompromis między komfortem docenianym podczas codziennej jazdy, a przyjemnością, jaką sprawia jazda sportowa. Elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego został specjalnie skalibrowany pod potrzeby zmodyfikowanego podwozia. Wzmocniono także układ hamulcowy.

Oczywiście Renault Megane Estate GT 220 posiada także charakterystyczne cechy wizualne oraz specjalne oznaczenia w postaci plakietek i tabliczki z numerem kolejnym zajmowanym w serii. Sportowe Megane wyposażono w nowe, 18-calowe obręcze z lekkich stopów „Serdard” w kolorze czarnym, na których zamontowano wyczynowe ogumienie z Megane R.S. Nadwozie ma także inne detale w tym kolorze, takie jak dyfuzor, obudowy lusterek bocznych, relingi dachowe i chwytacze powietrza z przodu. Klamki drzwi mają kolor nadwozia. We wnętrzu umieszczono specjalną gałkę dźwigni zmiany biegów ze stali.

We Francji Renault Megane GT 220 będzie dostępne w sprzedaży już w tym miesiącu, a następnie pojawi się na 11 innych rynkach, od Europy po Japonię.

Zdjęcia: Renault