MotoNews.pl

Nowy Jeep Cherokee – pierwsza prezentacja poza granicami USA

18 kwietnia 2013

Kategoria | Targi
Marka, model | ,
Jeep Cherokee 13

Nowy Jeep Cherokee zadebiutował lokalnie w Nowym Jorku na początku kwietnia, a za kilka dni po raz pierwszy pokaże się międzynarodowej publiczności podczas China Auto Show w Szanghaju. Jak twierdzi producent, model jest gotowy na podbicie przebojem segmentu SUVów średniej wielkości. W Chinach Cherokee jest znany pod nazwą „Zi You Guang”, a w tamtejszych salonach sprzedaży pojawi się pod koniec tego roku. Nie powinno nas dziwić, że właśnie ten kraj został wybrany na miejsce zagranicznej premiery nowej odsłony Cherokee. Chiny to największy rynek zbytu Jeepa poza USA; sprzedaje się tam co piąty SUV średniej wielkości tej marki.

Nowy Jeep Cherokee może się pochwalić pierwszą w tym segmencie rynkowym, 9-biegową przekładnią automatyczną. Nowa odsłona pozwala zaoszczędzić nawet do 30% paliwa w porównaniu z apetytem na benzynę poprzedniej wersji. W Chinach Cherokee będzie dostępny z dwoma innowacyjnymi systemami napędu 4×4 sprawdzającymi się przy każdej pogodzie: Jeep Active Drive I z jednostopniową skrzynką rozdzielczą (PTU) i Jeep Active Drive II z dwustopniową skrzynką rozdzielczą PTU i reduktorem terenowym. Na rynkach poza Stanami Zjednoczonymi Jeep Cherokee będzie dostępny także z silnikiem wysokoprężnym.

Wnętrze nowego Cherokee jest nowoczesne i wyszukane zarazem, łączy materiały wysokiej jakości ze starannymi wykończeniami i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, takimi jak: 8,4-calowy, multimedialny ekran dotykowy, czy 7-calowy, kolorowy wyświetlacz zastępujący tradycyjne przełączniki.

Zdjęcia: Jeep, opracowanie: BM