MotoNews.pl

BMW M6 o mocy ponad 700 KM, czyli pierwszy rzut oka na Manhart Racing MH6 S Biturbo

25 kwietnia 2013

Marka, model | , ,
MH6-S-Biturbo 1

Firma tuningowa Manhart Racing z niemieckiego Wuppertalu specjalizująca się w prawdziwych “kuracjach sterydowych” niebotycznie zwiększających moc modeli BMW zaprezentowała właśnie pierwsze komputerowe wizualizacje zapowiadające pojawienie się nowego produktu. Nosi on nazwę MH6 S Biturbo Sport Coupe a bazuje na nowym BMW M6. Skoro obejrzeć możemy tylko renderingi, to jest jasne, że projekt jest jeszcze w dość wczesnej fazie rozwoju, ale trzeba przyznać, że zapowiada się bardzo interesująco.

Na podstawie grafik można stwierdzić z całą pewnością, że MH6 S Biturbo zostanie wyposażone w obszerny, wieloelementowy zestaw komponentów nadwoziowych wykonanych z włókna węglowego. W pakiecie znajdziemy między innymi nowy spojler przedni, nową maskę silnika, nowe fartuchy boczne i tylny dyfuzor oraz nową pokrywę bagażnika stylistyką przypominającą pokrywę z Mercedesa-Benz Klasy CSL.

A teraz to, co najbardziej interesuje wszystkich maniaków prędkości – czyli program wzmacniający dla jednostki napędowej BMW M6. Jak zapowiada tuner, MH6 S Biturbo przejmie niektóre elementy charakterystyki technicznej z limuzyny MH5 S Biturbo, wcześniejszego produktu Manhart Racing, ale podniesie je na zupełnie nowy poziom. Specjaliści z Wuppertalu przewidują, że moc silnika wzrośnie do ponad 700 KM, a maksymalny moment obrotowy przekroczy wartość 900 Nm. Oprócz modyfikacji jednostki napędowej Manhart Racing ma zamiar wymienić cały układ wydechowych i zamontować nowe rury wylotowe przednie, sportowe katalizatory oraz specjalny tłumik końcowy. Zawieszenie ma zostać wyposażone w zestaw sprężyn typu coil-over. Zmienione zostaną także obręcze.

Oficjalna prezentacja Manhart MH6 S Biturbo bazującego na BMW M6 ma nastąpić pod koniec tegorocznego lata.

Zdjęcia: Manhart Racing, opracowanie: BM