MotoNews.pl

Koncepcyjny Volkswagen Amarok R-Style

08 maja 2013

Kategoria | Auta koncepcyjne
VW Amarok R-Style 2

Informowaliśmy już dziś, że gwiazdą Volkswagena podczas rozpoczynającego się dziś nad austriackim jeziorem Worthersee zlotu fanów modeli GTI będzie koncepcyjny pojazd Design Vision GTI bazujący na Golfie GTI, ale to nie koniec niespodzianek, jakie koncern w Wolfsburga przygotował dla miłośników aut z literkami VW na masce. Druga propozycja, to także samochód koncepcyjny, który jednak raczej nie kojarzy się z modelami GTI. Volkswagen pokazuje bowiem nad Worthersee Amaroka. Zmodyfikowana wersja pickupa nosi nazwę R-Style Concept. Amarok R-Style wyróżnia się nie tylko nową stylizacją, lecz także kilkoma atrakcjami technicznymi.

Sercem „podkręconego” pickupa jest 3-litrowy silnik V6 TDI generujący moc 272 KM i maksymalny moment obrotowy 600 Nm. Jednostka napędowa współpracuje z 8-biegową przekładnią automatyczną, która przekazuje moc na wszystkie koła. Choć Amarok nie jest w żadnym wypadku modelem wyścigowym, to czas, w jakim R-Style wykonuje sprint z miejsca do 100 km/h jest imponujący: wynosi bowiem tylko 7,9 sekundy – nieźle, jak na prawie dwutonowego dostawczaka.

Amarok R-Line został wyposażony w specjalny zestaw komponentów poszerzających nadwozie, obejmujący między innymi zderzaki z włókna węglowego, które całkowicie zmieniają jego wygląd. Pickup został też ozdobiony 22-calowymi obręczami, na których zamontowano opony w rozmiarze 295/35.

W kabinie Volkswagena Amaroka R-Style znalazły się takie elementy, jak deska rozdzielcza z włókna węglowego, kubełkowe fotele i nowa kierownica.

Zdjęcia: Volkswagen, opracowanie: BM