MotoNews.pl

Porsche Carrera GT według Carlex Design – bogate wnętrze

31 maja 2013

Kategoria | Carlex Design  Tuning
Marka, model | ,
Porsche- 9

Choć Porsche Carrera GT medialnie usunęło się nieco w cień po tym, jak na motoryzacyjnej scenie pojawił się jego następca – hybrydowy model 918 Spyder, to tunerzy o nim nie zapominają.

Porsche stworzyło bardzo porządny, wyważony model, odstający nieco od współczesnego świata supersamochodów. Nie epatuje wyrafinowanymi, futurystycznymi rozwiązaniami elektronicznymi, biegi w manualnej przekładni zmienia się w nim tradycyjną przekładnią, wnętrze kabiny jest wykończone w prostym stylu, a kierownica ma tradycyjny, okrągły kształt. Pojazd, który przedstawiamy na zdjęciach, to 1035 egzemplarz z 1270, jakie tworzą serię Carrera GT. Trudno przypisać temu jakieś specjalne znaczenie, poza tym, że to jedyny model, jaki został stuningowany przez firmę specjalizującą się w modyfikacjach wnętrz aut – Carlex Design. A panowie z Carlex Design naprawdę znają się na swojej pracy.

Postanowili wykorzystać w kabinie Porsche Carrera GT tapicerkę z czarnej skóry obszytej nićmi w kontrastowym, żółtym kolorze. Do tego dołączyli elementy z włókna węglowego, by całości nadać bardziej sportowy charakter. Żółty odcień kontrastowych dodatków został dobrany dokładnie do koloru zacisków hamulcowych Porsche. Ten przyjemny dla oka zestaw uzupełniono mnóstwem luksusowych dodatków, takich jak: dywaniki z Alcantary z ozdobnymi szwami układającymi się w kształt rombów, lusterko wsteczne z obudową obciągniętą Alcantarą, specjalna wyściółka bagażnika, również obszyta żółtymi nićmi oraz czarno-żółte elementy z włókna węglowego na panelach drzwiowych.

Zdjęcia: autoevolution.com, opracowanie: BM