MotoNews.pl

Odlotowy Nissan Juke Nismo po modyfikacjach w Senner Tuning

22 sierpnia 2013

Kategoria | Senner Tuning  Tuning
Marka, model | ,
Nissan Juke Nismo 9

Bez wątpienia wypuszczenie na rynek europejski modelu Juke było dla Nissana strzałem w dziesiątkę, skoro na naszym kontynencie sprzedało się już ponad 350 000 egzemplarzy tego mini-SUVa. Najbardziej sportowy wariant Juke’a to „Nismo”, który naprawdę może dostarczyć sporo przyjemności z jazdy, zwłaszcza, że jego silnik generuje 200 KM mocy. Nissan Juke Nismo już w wersji fabrycznej może się pochwalić ciekawym wyposażeniem seryjnym, takim jak pakiet stylistyczny, sportowe fotele pokryte Alcantarą, obciągnięta skórą kierownica, system nawigacyjno-multimedialny Nissan Connect, czy kamera cofania.

Jeśli to jednak wam nie wystarcza, to proponujemy, by zwrócić się do niemieckiego tunera Senner Tuning, który właśnie przygotował obszerny program udoskonaleń dla Juke’a Nismo. Specjaliści z Senner Tuning pokryli nadwozie mini-SUVa metalicznym, czarnym lakierem i zaopatrzyli go w zestaw nowych obręczy z lekkich stopów Barracuda Tzunamee, również w kolorze czarnym, z dodatkowymi czerwonymi elementami. Pojazd porusza się na oponach Vredestein Ultrac Sessanta w rozmiarze 255/30 R20. Zawieszenie obniżono o 35 mm. Standardowe obudowy lusterek bocznych wymieniono na przyciągające uwagę elementy wykonane z czerwonego włókna węglowego, harmonizującego z akcentami kolorystycznymi na felgach. By masywne zderzaki pozostały w nieskazitelnym stanie, Senner Tuning zainstalował w Juke’u Nismo system PDC z funkcją akustycznego ostrzegania o możliwości zderzenia z elementami otoczenia podczas parkowania.

Eksperci z Senner Tuning zajrzeli także pod maskę Juke’a Nismo i zwiększyli moc 1,6-litrowego silnika DIG turbo do 225 KM, a jego maksymalny moment obrotowy do 275 Nm optymalizując oprogramowanie zarządzające pracą jednostki napędowej i montując sportowy filtr powietrza. Fabryczny układ wydechowy zastąpiono sportowym, ze stali szlachetnej z końcówkami rur w rozmiarze 130x 105 mm.

Cena zmodyfikowanego Nissana Juke Nismo to 37 650 euro.

Zdjęcia: Senner Tuning, opracowanie: BM