MotoNews.pl

Niezwykła premiera nowej Mazdy3 w Polsce

09 września 2013

Kategoria | Premiery
Mazda3 8

W czwartek, piątego września odbyła się premiera nowej Mazdy3. Premiera przełamująca konwencje, na otwartej przestrzeni pod Mostem Świętokrzyskim w Warszawie. Mazda od zawsze łamie schematy i szuka nietypowych rozwiązań – stąd koncepcja miejsca prezentacji – zaskakującego, z piękną panoramą i duchem miasta.

Warszawa znalazła się na trasie przejazdu Mazd3, które pokonują trasę z Hiroszimy do Frankfurtu. Wzięły one udział w paradzie ulicami Warszawy, złożonej z ponad 60 samochodów, głównie Mazd3 poprzednich generacji i Mazd323, prowadzonych przez miłośników marki Mazda.

Aby wziąć udział w konwoju, najnowsze modele Mazdy3 pokonały trasę liczącą prawie 15 000 km. Osiem samochodów zjechało wprost z taśmy produkcyjnej w Hiroszimie i od razu ruszyło w długą i wymagającą drogę. Celem wyprawy są Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne (IAA) 2013 we Frankfurcie. Niestety dwie Mazdy3 zostały zatrzymane na granicy Białoruskiej, ale sześć Mazd dzielnie dotarło do Warszawy i miało okazję wziąć udział w prezentacji.

Mazdy3 przyjechały na kołach bezpośrednio z Hiroszimy, przez dwa kontynenty, 9 stref czasowych i 30 miast. To nietypowa, ekstremalna jazda testowa. Jako miejsce premiery wybraliśmy przestrzeń pod Mostem Świętokrzyskim. Naszym założeniem było połączenie elegancji warszawskiej panoramy z undergroundem, wydarzenia motoryzacyjnego i kulturalnego – mówi Magdalena Węglewska, dyrektor PR Mazda Polska.

Trasę w ramach wyprawy Mazda Route3: Hiroshima – Frankfurt Challenger Tour 2013 pokonywała międzynarodowa grupa dziennikarzy z różnych stron świata – Czech, Niemiec, Australii, Izraela, Portugalii, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Turcji a także z Polski. Kierowcy zmieniali się na poszczególnych etapach wyprawy. Pokonując trasę mieli oni okazję poznać nie tylko nowy model Mazdy3, ale także kulturę oraz zwyczaje krajów, przez które przejeżdżali. Warszawę zapamiętają jako miasto o bogatej historii i nowoczesną metropolię łamiącą schematy. Będąc w stolicy mieli okazję przyjrzeć się z bliska m.in. instalacjom sztuki nowoczesnej wplecionym w infrastrukturę. Dziennikarzom zostały zaprezentowane m.in. Palma na rondzie de Gaulle’a, autorstwa Joanny Rajkowskiej, najwęższy dom świata zaprojektowany przez Jakuba Szczęsnego czy Tęcza na Placu Zbawiciela autorstwa Julity Wójcik. Ponadto zwiedzili warszawskie Stare Miasto i Łazienki.

Po uroczystym polskim etapie wyprawy międzynarodowa grupa dziennikarzy udała się w dalszą trasę. Jej celem są Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne (IAA) 2013 we Frankfurcie.