MotoNews.pl

Audi A5 Coupe w specjalnej edycji DTM

22 października 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Audi A5 Coupe 2

Audi chcąc uczcić sukces Mike’a Rockenfellera, który po zwycięstwie w Zandvoort wygrał mistrzostwa DTM w sezonie 2013 i przygotowało specjalną edycje modelu A5 Coupe o nazwie „DTM Champion”. Specjalna edycja wyróżnia się listą wyposażeniową i wykończeniami stylistycznymi. Zostanie wyprodukowana w ograniczonej liczbie 300 egzemplarzy i zapewne spodoba się nie tylko fanom Rockenfellera, który zapewnił niemieckiemu producentowi pierwszy tytuł mistrzowski w historii mistrzostw DTM.

Audi A5 DTM Champion poznamy na pierwszy rzut oka po plakietkach z napisem DTM umieszczonych na progach drzwiowych, błotnikach i progach bocznych. Oprócz tego samochód został wyposażony w nieruchome skrzydło tylne w kolorze nadwozia i obudowy lusterek bocznych wykonane z aluminium. Koła zdobią 20-calowe obręcze z lekkich stopów z pięcioma ramionami w kształcie litery „V”.

Specjalna edycja będzie dostępna w następujących kolorach nadwozia: czerwonym Misano, szarym Daytona lub białym Glacier. Gama silnikowa dostępna dla Audi A5 DTM Champion obejmuje: 2-litrowy silnik TDI quattro o mocy 177 KM/130 kW, 3-litrową jednostkę TDI quattro o mocy 245 KM/180 kW, 2-litrowy silnik TFSI quattro o mocy 225 KM/165 kW i 3-litrową jednostkę TFSI quattro o mocy 272 KM/2090 kW.

Pakiet A5 DTM Champion będzie kosztować w Niemczech 1900 euro.

Zdjęcia: Audi, opracowanie: BM