MotoNews.pl

Terenowe gwiazdy Mercedesa na OffRoad Show Poland 2013

14 listopada 2013

Mercedes Klasa G Proffessional

Legenda motoryzacji – Klasa G, specjalny model GLK przygotowany dla GOPR, wyjątkowy Sprinter 6×6, potężny Acros oraz Mercedes Klasy M. To tylko część atrakcji, jaka czeka na przybyłych na OffRoad Show Poland 2013, która odbędzie się w najbliższy weekend 16-17 listopada w Warszawie.

Targi OffRoad Show Poland 2013 to wyjątkowa okazja do tego, by poznać świat napędu 4×4. Zarówno profesjonaliści, jak i kompletni laicy będą mogli przyjść i przeżyć terenową przygodę. Wśród wielu wystawców ze świata rajdów Off-Road, pojawi się także Mercedes-Benz.

Marka zaprezentuje samochody rzadko spotykane na polskich drogach i bezdrożach. Specjalnym gościem tegorocznych gwiazd Mercedesa będzie Sprinter 6×6 – model do zadań specjalnych prezentowany po raz pierwszy w Polsce. Poza nim spotkamy dwie „legendy”. Pierwsza z nich to model drogowy – G 500, druga zaś to wersja przygotowana do wykonywania najtrudniejszych zadań – G 300 Professional. Tegoroczne targi będą również okazją do przyjrzenia się terenówce znakomicie łączącej wygodę z możliwościami jazdy terenowej – Mercedesowi ML 350

Dodatkową atrakcją będzie zaprezentowanie specjalnie przygotowanego dla GOPR modelu GLK. Auto o czerwonym kolorze i specjalnych właściwościach terenowych, będzie czekać na zwiedzających na stoisku Mercedes-Benz. W związku z partnerstwem pomiędzy marką a GOPR przygotowano dla zwiedzających wiele atrakcji, wśród nich: stanowisko z zakresu przeprowadzania pierwszej pomocy oraz pokaz umiejętności ratunkowych z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu.

Należy pamiętać, że terenowe Mercedesy to także ciężkie samochody użytkowe. Dlatego podczas targów po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany zostanie potężny Acros – pierwszy samochód ciężarowy dedykowany branży budowlanej z silnikiem spełniającym normę emisji spalin Euro VI. Pokazana zostanie trójosiowa wersja z napędem na wszystkie koła – przystosowana do transportowanie dużych ilości materiałów budowlanych nawet w najcięższych warunkach. Zaprezentowany zostanie model bez zabudowy tak, aby odwiedzający podziwiać mogli jego rozbudowany układ napędowy.

Targi OffRoad Show Poland 2013 odbywają się w najbliższy weekend tj. 16-17 listopada w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska Warszawa, ul. Marsa 56C. Hale otwarte są w godzinach od 10 do 18 w sobotę i od 10 do 17 w niedzielę.

Zdjęcia: Mercedes-Benz