MotoNews.pl

Infiniti prezentuje koncepcyjny model Q50 Eau Rouge

03 stycznia 2014

Marka, model | ,
Q50 Eau Rouge Concept

Infiniti zaprezentowało pierwsze zdjęcie koncepcyjnego modelu Q50 Eau Rouge, który światową premierę mieć będzie 13 stycznia, podczas North American International Auto Show odbywającego się w Detroit.

Q50 Eau Rouge to wyczynowe studium designu bazujące na sportowym sedanie klasy premium – Infiniti Q50. Aerodynamiczny styl nadwozia powstał w wyniku współpracy inżynierów Infiniti z mistrzami Formuły 1 z zespołu Infiniti Red Bull Racing.

Przeprojektowano główne komponenty nadwozia pod kątem poprawy profilu aerodynamicznego. Nowe wykonano z włókna węglowego. Q50 Eau Rouge jest niżej zawieszone i szersze w porównaniu z bazowym modelem. Jedynie dach i profile drzwiowe pozostały niezmienione w stosunku do produkcyjnej wersji Q50. Koncepcyjny pojazd jest muskularny, ale charakteryzuje się dość wyrafinowanym stylem i nie próbuje na pierwszy rzut oka przekonać nas na siłę o swoich sportowych atutach.

Najciekawszymi komponentami w Infiniti Q50 Eau Rouge są między innymi: zachodzący mocno w dół splitter przedni z włókna węglowego, dyfuzor tylny i fartuchy boczne, dach i obudowy lusterek bocznych z włókna węglowego, 21-calowe obręcze z lekkich stopów oraz podwójne końcówki rur sportowego układu wydechowego umieszczone pod dużym, zintegrowanym spojlerem tylnym. Design Q50 Eau Rouge wyróżnia się także wyraźnymi nawiązaniami do Formuły 1, takimi jak: mocno zaznaczone narożniki przednie i pakiet aerodynamicznych komponentów w tyle inspirowany wyścigowym modelem RB9.

Więcej informacji na temat Infiniti Q50 Eau Rouge poznamy podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w Detroit 14 stycznia tego roku.

Zdjęcia: Infiniti, opracowanie: BM