MotoNews.pl

Nowe miejskie Suzuki CELERIO debiutuje w Genewie

04 marca 2014

Marka, model | ,
Suzuki Celerio 3

Nowy, miejski model Suzuki – CELERIO – debiutuje na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie. Na rynkach europejskich będzie dostępny już w 2014 roku.

Opracowany jako pojazd kompaktowy klasy A+, CELERIO wykracza poza standardy tego segmentu rynku. Ten przyjazny kierowcy, kompaktowy pojazd oferuje zaskakująco przestronne i funkcjonalne wnętrze, bogate wyposażenie oraz lekką, a jednocześnie bardzo wytrzymałą konstrukcję nadwozia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego układu napędowego CELERIO ma jeden z najniższych poziomów emisji CO2 w swojej klasie.

Europejska wersja modelu CELERIO została wyposażona w nowy silnik z systemem podwójnych wtryskiwaczy, który pozwala na redukcję poziomu emisji CO2. Połączenie obniżonej masy własnej, udoskonalonych właściwości aerodynamicznych oraz silnika K10C z systemem Engine Auto Start Stop (ENG A-Stop) gwarantuje jeden z najniższych poziomów emisji CO2 w segmencie (85 g/km). CELERIO w wersji z półautomatyczną skrzynią biegów oferuje nowo opracowany system automatycznej zmiany przełożeń Auto Gear Shift, który zapewnia równie niskie zużycie paliwa, jak w wersjach z przekładnią manualną.

Kompaktowych wymiarów nadwozie (dł. całk. 3600 mm) modelu CELERIO pozwala na zwinne prowadzenie, a jednocześnie oferuje zaskakująco przestronne wnętrze oraz rekordowo pojemny, 254-litrowy bagażnik.

Model CELERIO w indyjskiej specyfikacji po raz pierwszy zaprezentowano podczas salonu samochodowego w Delhi w lutym 2014 roku. Wersja europejska pojawi się w salonach sprzedaży w drugiej połowie 2014 roku.

Zdjęcia: Suzuki