MotoNews.pl

Nowa Skoda Octavia Scout: silna jak nigdy

21 lipca 2014

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Skoda Octavia Scout 3

Skoda z pełną mocą kontynuuje największą ofensywę modelową w historii marki. W sierpniu wyrazisty crossover – nowa Skoda Octavia Scout – ma swój debiut na rynkach europejskich, rozszerzając tym samym ofertę samochodów Skody z napędem na cztery koła. Marka ma w segmencie kompaktów i samochodów średniej klasy najświeższą i najszerszą ofertę 4×4 w Europie. Skoda Octavia Scout bazuje na Octavii Combi 4×4.

„Od samego początku model ten dowodzi znakomitych kompetencji producenta w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań napędu na cztery koła, emocjonującej stylistyki i wyjątkowej funkcjonalności. Nowa Octavia Scout w najwyższym stopniu potwierdza te zalety” – mówi Prezes Zarządu Skody, prof. dr h.c. Winfried Vahland. „Najlepsza ze wszystkich dotąd Octavia Scout zachwyci nowych Klientów i będzie ważnym przyczynkiem do osiągnięcia naszych celów wzrostu” – dodaje Winfried Vahland.

Już na pierwszy rzut oka nowa Skoda Octavia Scout sygnalizuje: oto samochód z własnymi ambicjami – pewny siebie i niepowtarzalny.

„Octavia Scout pokazuje charakter: wyrazista optyka optymalnie harmonizuje z techniką napędu na cztery koła”, mówi główny projektant Skody, Jozef Kabaň.

Octavia Scout to połączenie nowoczesnego i efektywnego napędu, znanego już z Octavii 4×4 (Haldex V generacji), z wyjątkowo dużym prześwitem (+ 30 mm vs standardowa Octavia) oraz wyrazistą stylistyką i offroadowymi dodatkami.

To idealne auto dla osób prowadzących aktywny tryb życia, często korzystających z dróg gorszej jakości, a jednocześnie ceniących oryginalny wygląd. Octavia Scout może też stanowić ciekawą propozycję dla tych Klientów, którzy oczekują od samochodu lepszych zdolności terenowych, jednak nie odpowiadają im auta typu SUV.

Do Skody Octavia Scout wybrać można jeden z trzech silników: benzynowy (1.8 TSI/180 KM) lub wysokoprężne (2.0 TDI/150 KM lub 2.0 TDI/184 KM). Warto zwrócić uwagę na najmocniejszą jednostkę – to nowe połączenie 2.0 TDI z napędem 4×4 i skrzynią DSG. Zapewnia ona imponujący moment obrotowy (380 Nm) oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,8 s.

Ceny modelu na polskim rynku zaczynają się od 112 550 zł.

Zdjęcia: Skoda