MotoNews.pl

Nowy Nissan Pulsar – przestronny, stylowy i pełen nowoczesnych rozwiązań technicznych

03 września 2014

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Nissan Pulsar 9

Zaangażowanie Nissana w innowacyjność i rozwój technologii sprawiły, że w ciągu ostatnich siedmiu lat marka zmieniła oblicze segmentu samochodów rodzinnych. Teraz, wykorzystując to samo podejście do stylistyki oraz oryginalny sposób myślenia, którego owocem była cała gama crossoverów, Nissan poszerza swoje portfolio produktów o kolejny model – atrakcyjnego i zupełnie nowego rodzinnego hatchbacka o nazwie Pulsar.

Odważne wzornictwo, innowacyjne rozwiązania techniczne oraz najobszerniejsze w tej klasie wnętrze nowego Nissana Pulsar nadadzą segmentowi C nowy wymiar. Nabywcy mogą spodziewać się wszystkich znanych już atutów marki w nowym, eleganckim opakowaniu.

Wprowadzając model Pulsar, Nissan potwierdza swoje śmiałe ambicje oferowania przemyślanych rozwiązań stylistycznych oraz innowacji technicznych możliwie najszerszemu gronu użytkowników. Model został zaprojektowany tak, aby trafić w gusta różnych nabywców – od osób, które pragną zamienić pojazd segmentu D na samochód o nieco mniejszych wymiarach, po rodziny, które nie mieszczą się już w autach segmentu B. Pulsar jest doskonałym przykładem kompetencji Nissana w dziedzinie projektowania i oferuje wiele ciekawych rozwiązań technicznych. Dzięki bardzo wysokiej jakości zastosowanych materiałów oraz precyzji montażu Pulsar zapewnia swoim użytkownikom wrażenia z jazdy zarezerwowane wcześniej dla właścicieli modeli z wyższych segmentów, w dodatku w przystępnej cenie.

Pulsar, którego można natychmiast rozpoznać po typowym dla marki Nissan motywie litery V na kracie wlotu powietrza, światłach do jazdy dziennej w kształcie bumerangu oraz odważnie zarysowanych, muskularnych krągłościach, został zaprojektowany i skonstruowany specjalnie dla europejskich klientów i będzie produkowany w zakładach Nissana w Barcelonie.

Ta sama koncepcja stylistyczna, dzięki której Qashqai i X-Trail tak świetnie prezentują się na drodze, nadaje Pulsarowi elegancką i atletyczną sylwetkę, w której zdecydowane kontury harmonizują z dopracowanymi detalami. Podobnie jak crossovery Nissana, również Pulsar zwraca uwagę mocno wyprofilowanymi nadkolami, smukłą linią boczną oraz opływowym profilem.

Dający poczucie pewności siebie klimat godny klasy premium panuje także we wnętrzu, gdzie wysokiej jakości materiały i przejrzyste rozwiązania stylistyczne doskonale harmonizują z wyjątkowo bogatym wyposażeniem.

Dzięki najdłuższemu w swojej klasie rozstawowi osi (2700 mm) oraz przemyślanej konstrukcji Pulsar oferuje pasażerom podróżującym na tylnej kanapie wyraźnie więcej miejsca na nogi i ramiona w porównaniu z konkurencyjnymi modelami. Mają oni do dyspozycji aż 692 mm przestrzeni na nogi – więcej niż średnia wartość w segmencie D. Mimo to Pulsar zachował kompaktowe wymiary zewnętrzne (4385 mm długości), co ułatwia parkowanie na zatłoczonych miejskich ulicach.

Zgodnie z oczekiwaniami klientów w nowym modelu zastosowano szereg przystępnych i praktycznych rozwiązań technicznych, zapewniających kierowcom większe poczucie pewności w czasie jazdy oraz wyższy komfort. Jak zwykle w przypadku produktów marki Nissan w wyposażeniu Pulsara nie zabrakło elementów, które dotychczas były zwykle zarezerwowane dla samochodów wyższej klasy. Jednym z nich jest cieszący się uznaniem system Safety Shield ostrzegający o poruszających się obiektach, niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz pojazdach w martwym polu. Kolejnym niespotykanym wcześniej w tym segmencie rozwiązaniem technicznym jest innowacyjny system kamer 360°, podobnie jak najnowszej generacji NissanConnect bezproblemowo współpracujący ze smartfonami i oferujący pełną gamę funkcji związanych z nawigacją satelitarną.

Jak przystało na pojazd wykorzystujący najnowsze rozwiązania technologiczne, Pulsar jest dostępny z dwoma bardzo nowoczesnymi silnikami do wyboru: benzynowym 1.2 DIG-T oraz wysokoprężnym 1.5 dCi. Obydwa zapewniają znakomite osiągi przy niskim zużyciu paliwa i wysokiej kulturze pracy. Zastosowano w nich liczne rozwiązania, dzięki którym ten sam dystans można pokonać taniej.

Nowy Pulsar jest oferowany w trzech znanych z innych modeli Nissana wersjach: Visia, Acenta oraz Tekna. Każda z nich charakteryzuje się niezwykle wysokim standardem wyposażenia. Wszystkie mają klimatyzację, 5-calowy zaawansowany wyświetlacz Drive‑Assist oraz elektrycznie otwierane szyby we wszystkich drzwiach. Do wyposażenia standardowego wszystkich wersji należy również układ monitorowania ciśnienia w oponach, sześć poduszek powietrznych oraz system Stop/Start.

Zdjęcia: Nissan