MotoNews.pl

Audi przedstawia sportowe auto z systemem zdalnego prowadzenia

14 października 2014

Kategoria | Premiery
Marka, model |
Audi RS7 5

Na linii startu toru Hockenheim stanie wkrótce sportowe Audi wyposażone w system zdalnego prowadzenia. W niedzielę, 19 października, podczas finału Deutsche Tourenwagen Masters (DTM), Audi RS 7 Sportback pozbawione kierowcy wykona pełne okrążenie toru.

Koncepcyjne Audi RS 7 z systemem piloted driving pokona pętlę z wyścigową prędkością. Samochód, wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne opracowane przez koncern z Ingolstadt, będzie precyzyjnie i z dokładnością do milimetra prowadzony przez platformę technologiczną, aż osiągnie granice swych możliwości. Będzie tak szy

bki, jakby za jego sterami siedział zawodowy kierowca. Dotychczasowe testy pozwalają oczekiwać, że pętlę Hockenheim auto przejedzie w zaledwie nieco ponad dwie minuty, mknąc z prędkością do 240 km/h na godzinę. Prezentując koncepcyjny pojazd z systemem piloted driving, Audi wskazuje potencjalne możliwości, jakie otwierają się w przyszłości przed systemami zdalnego prowadzenia.

Bezpośrednia transmisja z tego wydarzenia zostanie przeprowadzona 19 października, w internetowym kanale Audi MediaTV. Początek o godz. 12.45.

Zdjęcia: Audi