MotoNews.pl

SEAT Leon X-Perience na piątkę!

20 listopada 2014

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Seat

Najnowszy, debiutujący w przyszłym roku w Polsce model Seat Leon X-Perience zdobył w testach zderzeniowych NCAP maksymalną ocenę. Teraz każdy SEAT oferuje bezpieczeństwo na 5 gwiazdek!

SEAT Leon X-Perience, który po raz pierwszy w Polsce zostanie pokazany podczas targów Fleet Market w Warszawie, zadebiutuje w sprzedaży już w 2015 roku. Leon X-Perience to all-roadowe auto o podniesionym zawieszeniu i napędzie 4×4, skierowane głównie do osób stawiających na aktywny styl życia. Samochód ten idealnie udowadnia, że mając rodzinę nie trzeba rezygnować z auta o sportowym zacięciu.

Istotne jednak, że Leon X-Perience nie jest jedynym modelem SEAT-a, który został oceniony w teście. Niezależnym testom NCAP, które określają bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów podczas wypadków z użyciem manekinów, wcześniej została poddana cała gama marki. SEAT pokazał się w nich od najlepszej strony – każdy z modeli gwarantuje bezpieczeństwo na 5 gwiazdek!

SEAT Leon, niezależnie od wersji, to prawdziwy wzór do naśladowania. Auto zapewnia bezpieczeństwo dla dorosłych na poziomie 94%, a dla dzieci – 92%. Oznacza to, że przy ewentualnym zderzeniu czołowym i bocznym, kierowca oraz pasażerowie mogą liczyć na bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i minimalne ryzyko kontaktu głowy lub tułowia z elementami wnętrza. Przedni zderzak i maska SEAT-a Leona zostały zaprojektowane tak, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa także pieszemu.

Największy z gamy SEAT-a, model Alhambra, zapewnia aż 96% bezpieczeństwa dla dorosłych i 80% dla dzieci. W praktyce oznacza to bardzo dobre zabezpieczenie dla całej rodziny. Osoby dorosłe o różnym wzroście i przyjmujące różne pozycje, a także dzieci, mogą liczyć na wysoki poziom bezpieczeństwa – zwłaszcza ochronę głowy, nóg oraz tułowia. Alhambra posiada również odpowiednie dostosowanie do uniwersalnych mocowań fotelików na każdym z siedzeń.

Modele Toledo oraz Ibiza również gwarantują bezpieczeństwo z najwyższej półki. Pierwszy z nich zdobył łącznie 94% punktów za bezpieczeństwo dorosłych, zwracając uwagę na bardzo dobre zabezpieczenie nóg i kolan, oraz 80% za bezpieczeństwo dzieci. Ibiza w przeprowadzonych testach uzyskała w sumie 82% punktów za bezpieczeństwo dorosłych i 77% za bezpieczeństwo najmłodszych, wyróżniając się maksymalną ochroną dzieci w wieku 3 lat. Przedni zderzak i maska w obydwóch modelach zostały zaprojektowane tak, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa również pieszemu.

Najmniejszy z gamy, model Mii, także pozwala czuć się bezpiecznie. W razie zdarzenia drogowego bezpieczeństwo dorosłych zostało ocenione na 89%, a dzieci – na 80%. Samochód zawdzięcza ten wynik maksymalnej liczbie punktów za bezpieczeństwo pasażera, niezależnie od jego wzrostu i przyjętej pozycji, a także za bezpieczeństwo 3-letniego dziecka. Mii potrafi zadbać więc o wszystkich podróżujących – w przypadku auta miejskiego o niewielkich wymiarach zewnętrznych to naprawdę doskonały wynik.

Zdjęcia: Seat