MotoNews.pl

Dwie nowe wersje Mitsubishi ASX 2015

05 grudnia 2014

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Mitsubishi ASX 3

Gama najpopularniejszego w Polsce modelu Mitsubishi ASX powiększyła się właśnie o dwie wersje – napędzaną turbodoładowanym silnikiem Diesla o pojemności 1.8 l. i mocy 150 KM z napędem na jedną oś oraz limitowaną serię 1.6 Invite Navi.

ASX Invite Navi
Nabywcy bestsellera Mitsubishi – modelu ASX mają teraz większy wybór wersji tego pojazdu. Do gamy dołączył model ASX 1.6 Invite Navi, w wyposażeniu którego znajdzie się multimedialna stacja Alpine INE-W970BT zintegrowana z nawigacją satelitarną. Stacja z ekranem LCD o przekątnej 6,1 cala i gniazdem USB, umożliwia odtwarzanie płyt DVD/CD i plików w formatach WMA/MP3/AAC/DivX, oferuje menu w 19 językach (w tym polskim) i współpracuje z urządzeniami iPhone/Pod. Nawigację z asystentem pasa ruchu i wbudowanym tunerem TMC obsługuje system iGO PRIMO 2. Oprócz podstawowej funkcji nawigowania przy wykorzystaniu map Polski i 45 państw europejskich wysokiej rozdzielczości, rozszerzonej bazy punktów POI oraz instrukcji głosowych w 29 językach (w tym polskim), urządzenie wyposażono w moduł Bluetooth, dzięki któremu może ono pełnić rolę zestawu głośnomówiącego. Stacja multimedialna Alpine może także zostać rozbudowana o funkcję kamery cofania.

Wersja 1.6 Invite Navi zastąpi oferowaną dotąd specyfikację 1.6 Invite.

ASX 1.8 DiD 2WD
Dla zwolenników dynamicznego, lecz zaawansowanego technicznie i niezwykle oszczędnego silnika Diesla, opracowanego przez Mitsubishi, przygotowano wersję ASX 1.8 DiD o mocy 150 KM z napędem na przednią oś w specyfikacji Invite.

Zdjęcia: Mitsubishi