MotoNews.pl

Nowe części i akcesoria do BMW X6 – BMW M Performance Parts

08 grudnia 2014

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
BMW 13

Nowa seria oryginalnych akcesoriów BMW M Performance dla modelu X6 pozwala nie tylko spersonalizować wygląd karoserii i wnętrza, ale też sprawić, by sportowy charakter auta zyskał jeszcze ostrzejszy charakter, dźwięk jego silnika został wzmocniony, a i na parametry jednostki napędowej można wpływać dzięki ofercie BMW Original Accessories.

Wśród propozycji indywidualizujących wygląd BMW X6 znajdziemy przednie i tylne fartuchu, przedni splitter i tylny dyfuzor, tylne skrzydło, nakładki na obudowy lusterek i indywidualne ramki do „nerek” przednich wlotów powietrza, ale również nowego wzoru, 21-calowe koła dwubarwne, trapezoidalne, znacznie większe od seryjnych nakładki na rury wydechowe… Aby dopasować wnętrze do swych wymagań, możemy sięgnąć po podświetlane progi z napisem BMW M Performance, po specjalne karbonowe elementy wykończenia czy sportową kierownicę M obszytą Alcantarą.

Specjalnością BMW M Performance są akcesoria służące poprawie osiągów samochodu. W najnowszej kolekcji są dwa zestawy Power Kit, dla modelu BMW X6 xDrive30d oraz dla BMW X6 xDrive 35i. Pierwszy podnosi moc z 258 do 277 KM, a moment obrotowy z 560 do 585 Nm, przy czym w skład zestawu wchodzą m.in. większa chłodnica powietrza doładowania (intercooler) oraz 18-calowe tarcze hamulcowe. Doposażone w ten sposób BMW X6 xDrive30d przyspiesza do 100 km/h o 0,2 s szybciej. Power Kit dla wariantu benzynowego podnosi moc z 306 do 326 KM, a moment obrotowy z 400 do 450 Nm. Osiągi auta poprawiają się o całe 0,5 s do 100 km/h – przy zachowaniu identycznego zużycia paliwa jak w modelu seryjnym.

Kierowca wyjątkowo dbający o sportowe doznania może jeszcze sięgnąć po zestaw wyczynowych hamulców – 19-calowe, lekkie tarcze wentylowane z niebieskimi zaciskami.

Aby w pełni się cieszyć lepszymi osiągami, warto je analizować, porównywać – czy po prostu się nimi dzielić z przyjaciółmi. Temu celowi służy BMW M Performance Drive Analyser, który podłącza się do gniazda OBD, oraz odpowiednie oprogramowania na smartfon z Androidem lub iOS, który łączy się z Analyserem poprzez Bluetooth, zapewniają pełny dostęp do danych oraz umożliwiając ich gromadzenie i analizowanie oraz zestawianie ze sobą.

Zdjęcia: BMW