MotoNews.pl
REKLAMA

Pierwszy Polak w GP3

05 lutego 2015

Kategoria | Sport
bolid

Aleksander Bosak jako pierwszy Polak w historii motosportu wystartuje w serii wyścigowej GP3. Reprezentować będzie jeden z najbardziej utytułowanych zespołów wyścigowych – Arden International. Starty w tej mocnej juniorskiej serii to duży krok w karierze młodego kierowcy.

GP3 to seria wyścigowa stworzona dla przyszłych zawodników Formuły 1. Jej celem jest rozwijanie umiejętności i talentu młodych kierowców. Dla Aleksandra Bosaka starty w tej serii stworzą możliwości doskonalenia umiejętności i awansu do wyższych serii wyścigowych, zwłaszcza, że do królewskiej kategorii trafiło już pięciu kierowców tej juniorskiej serii: Esteban Gutiérrez, Jean-Éric Vergne, Valtteri Bottas, Daniil Kvyat i Carlos Sainz Jr.

Polak, który doświadczenie zdobywał ścigając się między innymi w Formule Renault 2.0 reprezentować będzie barwy założonego w 1997 roku przez Christiana Hornera zespołu Arden International. To jeden z najbardziej utytułowanych teamów wyścigowych startujących w seriach GP3 i GP2. W barwach zespołu jeździli między innymi Heikki Kovalainen, Bruno Senna, Sebastien Buemi, Carlos Sainz Jr i Danill Kvyat.

„Jesteśmy zadowoleni, że Alex dołączył do zespołu i wystartuje w GP3. Zaliczył on kilka sezonów wyścigowych na torach w całej Europie, ma więc wystarczające doświadczenie, by odnieść sukces w mistrzostwach w tym roku” – powiedział szef zespołu Garry Horner.

Polski kierowca wyścigowy nie ukrywa zadowolenia:

„Bardzo się cieszę z podjęcia współpracy z utytułowanym brytyjskim zespołem Arden International i możliwości startów w prestiżowej GP3. Praca z najlepszymi to duże wyzwanie i z niecierpliwością czekam na pierwszy wyścig w Hiszpanii”.

Wyścigi serii GP3 rozpoczynają się 10 maja w Barcelonie podczas Grand Prix Formuły 1 w Hiszpanii. Łącznie w sezonie 2015 odbędzie się 9 podwójnych rund tej serii, czyli aż 18 startów, wszystkie jako wyścigi towarzyszące Formule 1. Oficjalne testy serii rozpoczną się już 18 marca w Estoril, w Portugalii. Młodzi kierowcy serii GP3 będą ścigać się jednakowymi bolidami Dallara napędzanymi sześciocylindrowym silnikiem o mocy 400KM.

Kalendarz startów GP3 2015:
08-10/05 Catalunya, Hiszpania
19-21/06 Red Bull Ring, Austria
03-05/07 Silverstone, Wielka Brytania
17-19/07 TBA
24-26/07 Hungaroring, Węgry
21-23/08 Spa – Francorchamps, Belgia
04-06/09 Monza, Włochy
09-11/10 Soczi, Rosja
27-29/11 Yas Marina, Abu Zabi

Zdjęcia: Business Sport Solutions
REKLAMA
REKLAMA