MotoNews.pl

Już za kilka dni Lexus przedstawi nową wersję modelu IS

22 kwietnia 2016

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
New-Lexus-IS

Lexus zapowiedział, że na rozpoczynającej się w przyszłym tygodniu Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Pekinie zaprezentuje nową wersję popularnego sedana IS. Kompaktowy, sportowy sedan Lexus IS należy do najczęściej kupowanych modeli firmy, ciesząc się popularnością za sprawą znakomitego komfortu, jakości i niezawodności oraz doskonałych osiągów przy stosunkowo przystępnej cenie. Produkowany od 1998 roku, do tej pory doczekał się trzech generacji, był również pierwszym seryjnym modelem japońskiej firmy, na bazie którego opracowano wyczynową wersję F.

W Polsce Lexus IS dostępny jest obecnie w wersji IS 200t, napędzanej dynamicznym i oszczędnym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o zmiennym cyklu pracy (Atkinsona/Otto), rozwijającym moc 245 KM oraz IS 300h z hybrydową jednostką napędową o łącznej mocy 223 KM.

Producent zapowiada, że nowy Lexus IS będzie wyróżniał się przełomowym designem opartym na firmowej stylistyce L-finesse, czego przedsmak ukazuje opublikowane zdjęcie wyłaniającego się z mroku fragmentu przodu pojazdu. Jakie jeszcze ulepszenia zawarto w nowej wersji IS – tego dowiemy się już za kilka dni.

Zdjęcia: Lexus, complexPR