MotoNews.pl

Trzy Peugeot 2008 DKR na trasie Moskwa – Pekin

29 kwietnia 2016

Kategoria | Sport
Marka, model | ,
Peugeot-308-Racing-Cup 3

Zespół Peugeot Total, zachęcony niedawnymi zwycięstwami w rajdach terenowych, stawia przed sobą nowe zadanie: pokonać Jedwabny Szlak, biorąc udział w legendarnym i słynącym z trudności Rajdzie Silk Way, którego trasa prowadzić będzie z Moskwy do Pekinu. Prawie rok po Rajdzie China Silk Road, w którym Peugeot triumfował, zajmując dwa pierwsze miejsca, oraz po zwycięskim Rajdzie Dakar 2016, który wygrała załoga Peterhansel/Cottret, zespół Peugeot Total ponownie wyruszy w drogę do Chin z ambicją wywalczenia kolejnego zwycięstwa w dyscyplinie, jaką są długodystansowe rajdy terenowe.

Trzy wzajemnie uzupełniające się załogi

Do swojego pierwszego występu w Rajdzie Silk Way peugeot wystawi trzy z czterech swoich załóg startujących samochodami Peugeot 2008 DKR. Będą to:

  • Stephane Peterhansel, najbardziej utytułowany kierowca świata w dziedzinie rajdów terenowych, z m.in. 12 zwycięstwami w Rajdzie Dakar i triumfem w edycji 2015 Rajdu China Silk Road. Wraz z nim wystartuje jego nieodłączny pilot Jean-Paul Cottret. Weterani tej dyscypliny będą walczyli o swoje pierwsze zwycięstwo w tej imprezie.
  • Cyril Despres (pięciokrotny zwycięzca Rajdu Dakar na motocyklach) i jego pilot David Castera, którzy w ubiegłym roku zajęli w Chinach drugie miejsce, a niedawny Rajd Dakar ukończyli na siódmej pozycji, wykazują imponujące postępy
  • Sebastien Loeb i Daniel Elena, którzy jako ostatni zasilili skład zespołu Peugeot Total, mają już na swoim koncie udział w Rajdzie Maroka 2015 i spektakularny debiutancki występ w ostatniej edycji Rajdu Dakar. Rajd Silk Way pozwoli im zebrać wiele nowych doświadczeń w dziedzinie techniki jazdy terenowej i pokonywania typowych dla niej przeszkód i trudności nawigacyjnych. Załoga ta traktuje swój start jako kolejną okazję do zdobywania doświadczenia w warunkach ekstremalnych.
Zdjęcia: Peugeot