MotoNews.pl

Optymalizacja Polestar dla modeli Volvo S90 I V90

21 czerwca 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
sv90 polestar optimisation1-1250×783

Do nowych modeli Volvo S90 i V90 Polestar przygotował pakiet optymalizacyjny oprogramowania dającego jeszcze więcej dynamiki i przyjemności z jazdy.

Stale pracujemy nad zwiększaniem osiągów w nowych modelach Volvo. S90 i V90 to modele, które wyznaczają nowy poziom jakości i technologii w segmencie premium, a z optymalizacją Polestar stają się jeszcze lepsze. – powiedział Niels Moeller, COO of Polestar, the Volvo Cars Performance Brand.

Nowa generacja oprogramowania Polestar to optymalizacja kompletna, zmienia nie tylko charakterystykę jednostki napędowej, ale także cały układ napędowy. Optymalizacja zmienia takie parametry jak, reakcja pedału przyspieszenia, czas zmiany biegu, dobór odpowiedniego przełożenia i wyznacza nowy standard dla dynamicznej jazdy.

Filozofia, jaka przyświeca nowej generacji optymalizacji korzysta z doświadczeń inżynierów i kierowców zespołu Polestar Cyan Racing.

Jestem naprawdę podekscytowany mogąc korzystać z tej samej technologii podczas wyścigów i zaimplementowanych rozwiązań w czasie jazdy po normalnych drogach. Wykorzystując tą samą filozofię, która towarzyszy nam podczas rozwoju samochodu wyścigowego, tworzymy pakiet optymalizacyjny, który daje ogromną przyjemność z dynamicznej jazdy – powiedział Thed Björk kierowca zespołu Cyan Racing startujący w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych WTCC

Pierwsze wersje silnikowe, dla których dostępny jest pakiet optymalizacyjny to D5 i T6 – będą dostępne w październiku 2016*

Wszystkie zmiany, które wprowadza optymalizacja Polestar są zgodne ze wszystkimi obowiązującymi normami emisji spalin, zużycia paliwa i interwałami serwisowymi. Nie mają również wpływu na gwarancję samochodów Volvo S90 i V90.

Zdjęcia: Volvo