MotoNews.pl

Alfa Romeo Giulietta zwycięża Fleet Auto Premium

08 lipca 2016

Kategoria | Rynek
Alfa-Romeo-Giulietta

Alfa Romeo Giulietta zdobyła tytuł „Kompaktowego Samochodu Premium” w teście plenerowym Fleet Auto Premium zorganizowanym przez firmę Fleet Meetings, wydawcę branżowego magazynu „Fleet”. Testy towarzyszyły dorocznemu ogólnopolskiemu plebiscytowi internetowemu „Fleet Derby”, którego celem jest promocja produktów, usług i samochodów flotowych w Polsce.

Fleet Auto Premium to obok Fleet Cars oraz Fleet Vans jeden z trzech testów samochodowych przeprowadzonych w pierwszych dniach czerwca na Torze Kielce w Miedzianej Górze przez firmę Fleet Meetings we współpracy z instruktorami z Driving Experience.

Do testów zostały przygotowane aż 93 auta, oceniane przez 115-osobowe grono ekspertów złożonych z osób odpowiedzialnych za samochody w dużych flotach z różnych branż, a także przedstawicieli firm leasingowych i z sektora Car Fleet Management. Do każdego testu dedykowane było jury, którego członkowie po wykonaniu prób oceniali poszczególne samochody w swoich ankietach. Na podstawie ich wyników nagrodzono statuetkami 13 modeli.

Największa liczba punktów w teście Fleet Auto Premium

Największą liczbę punktów w teście Fleet Auto Premium w kategorii kompaktów zdobyła Alfa Romeo Giulietta. Piękna „Włoszka” otrzymała najwyższą sumę ocen w swoim segmencie z dynamicznej, emocjonującej jazdy po pętli Toru Kielce, technicznej próby z sekcjami zakrętów o różnej przyczepności i 40-kilometrowej trasy prowadzącej po drogach publicznych.

Alfa Romeo Giulietta to jeden z najbardziej wyróżniających się samochodów kompaktowych na rynku, wielokrotnie nagradzany za stylowy design, sportowe podwozie i układ jezdny stworzone do szybkiej jazdy i precyzyjnego pokonywania zakrętów. W zależności od wersji wyposażenia – od funkcjonalnej wersji Giulietta, przez komfortową i bogatą w multimedia wersję Super, po topową, słynną wersję Veloce – Giulietta jest dostępna z czterema wydajnymi silnikami benzynowymi: 1.4 Turbo o mocy 120 KM, 1.4 Turbo MultiAir 150 lub 170 KM z manualną skrzynią 6-biegową lub automatyczną przekładnią TCT z podwójnym sprzęgłem oraz 1750 Turbo 240 KM z TCT, zapewniającym przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,0 sekund. Do wyboru mamy również trzy elastyczne i oszczędne jednostki wysokoprężne: 1.6 JTDM 120 KM i 2.0 JTDM-2 o mocy 150 lub 175 KM. Dodatkowo silnik 1.6 JTD o mocy 120 KM i 2.0 JTD o mocy 175 dostępne są z automatyczną dwusprzęgłowa skrzynia biegów Alfa TCT.

Alfa Romeo Giulietta z silnikiem 1.4 TB 16v 120 KM jest dostępna już od 75 800 zł.

Zdjęcia: Alfa Romeo