MotoNews.pl

Światowy debiut Mitsubishi XM Concept!

10 sierpnia 2016

Mitsubishi-XM-Concept 3

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) przedstawia koncept małego crossovera MPV o nazwie Mitsubishi XM Concept podczas salonu GAIKINDO Indonesia International Auto Show 2016. Concept car łączy wytrzymałość auta typu SUV z uniwersalnością minivana.

Światowa premiera małego crossovera MPV w wersji koncepcyjnej

Mitsubishi XM Concept wyróżnia się szerokim nadwoziem i funkcjonalnym układem wnętrza. Oferuje komfortowe warunki podróżowania nawet 7 pasażerom. Przód samochodu został zaprojektowany zgodnie z nową stylistyką Mitsubishi – Dynamic Shield. Podkreśla ona wysoki poziom bezpieczeństwa pasażerów i samego auta. Co więcej, ten unikatowy model typu crossover/MPV łączy w sobie funkcjonalność SUV-a z elementami stylizacyjnymi SUV-ów, jak na przykład wydatnymi przednimi i tylnymi nadkolami, które świadczą o stabilności, czy dużym prześwitem, dodającym smukłemu nadwoziu sportowego charakteru. Mały crossover MPV odzwierciedlający cechy konceptu Mitsubishi XM Concept będzie produkowany od października 2017 roku. Auta będą powstawać w nowej fabryce zlokalizowanej w prefekturze Bekasi w prowincji Jawa Zachodnia.

Mitsubishi XM Concept w skrócie

Koncepcja

Crossover MPV idealnie spełniający potrzeby dużych rodzin, wyróżniający się szerokim nadwoziem i zoptymalizowanym układem wnętrza, oferującym komfortowe warunki podróżowania nawet 7 pasażerom. Koncept odznacza się ponadto funkcjonalnością SUV-a i charakterystyczną dla SUV-ów sylwetką, zapewniając bezpieczne i komfortowe warunki podróży.

Design nadwozia

Design przedstawia koncepcję SUV-a i samochodu MPV za sprawą eleganckich, sportowych linii nadwozia, uzupełnionych wszechstronnymi, terenowymi właściwościami jezdnymi. Przód samochodu został zaprojektowany zgodnie z nową stylistyką Mitsubishi – Dynamic Shield. Prawy i lewy narożnik przedniego zderzaka schodzą się do wewnątrz. Uwypuklają czarną osłonę chłodnicy symbolizującą moc i osiągi. W ten sposób projektanci chcieli zwrócić uwagę na ochronę, jaką samochód zapewnia swoim pasażerom oraz pieszym.

W bocznym widoku uwagę zwracają wydatne nadkola oraz wyprofilowane linie boczne. Tworzą obraz sportowego i mocnego SUV-a. Z drugiej strony, projektanci poszerzyli kabinę pasażerską. Stworzyli w ten sposób płynną linię biegnącą od pokrywy silnika, poprzez dach, aż do tylnej części nadwozia. Charakterystycznym elementem są „unoszące się” słupki D, które uwidaczniają cechy auta typu MPV.

Duży prześwit oraz osłony chroniące spód auta z każdej strony pozwalają na eksploatację tego modelu na nieutwardzonych drogach i w ciężkich warunkach atmosferycznych bez obaw o jego wytrzymałość.

Design wnętrza

Trzy rzędy siedzeń zostały optymalnie rozmieszczone w kabinie. Tworzą komfortowe warunki do przewozu siedmiu osób i pozwalają na stosowanie różnych konfiguracji foteli.

Pozioma deska rozdzielcza uwypukla cechy aut typu MPV.  Wraz z szeroką i uniesioną konsolą centralną, kontrastującymi, czarno-białymi kolorami wnętrza oraz srebrnymi akcentami dekoracyjnymi dają poczucie wyrafinowanej elegancji.

Firma MMC uruchomiła specjalną stronę internetową, na której znajdą się informacje w języku angielskim na temat modeli prezentowanych podczas salonu GAIKINDO Indonesia International Auto Show 2016.

Zdjęcia: Mitsubishi