MotoNews.pl

Seat Ateca z piasku: niecodzienna, wakacyjna rzeźba

23 sierpnia 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
2016 08 17 ateca2

26 ton piasku wykorzystał hiszpański artysta Sergi Ramirez do stworzenia… rzeźby Seata Ateca. Nowy model marki wykonany z niecodziennego materiału pojawił się na terminalu barcelońskiego lotniska El Prat. Seat Ateca z piasku naturalnych naturalnych rozmiarów będzie dostępny dla publiczności do końca października.

Seat Ateca z piasku: co kryje się za tym pomysłem?

– Naszym celem było oddanie dynamiki barcelońskiego designu – mówi Susanne Franz, Menedżer ds. Globalnego Marketingu marki Seat. El Prat to jedno z dziesięciu najbardziej ruchliwych lotnisk w Europie. Wybraliśmy je nieprzypadkowo. Nie tylko prezentujemy samochód szerokiej publiczności, ale i podkreślamy powiązanie marki z Barceloną – miastem, w którym powstał Seat Ateca – dodaje.

– Stworzenie piaskowego modelu SEAT-a Ateca to ciekawe nawiązanie zarówno do świata motoryzacji, jak i samej Barcelony – dodaje Jakub Góralczyk, Kierownik ds. PR marki Seat. – Zanim bowiem powstanie realne auto, projektanci tworzą jego model w glinie. Wykorzystanie do rzeźby morskiego piasku symbolizuje natomiast Barcelonetę, najpiękniejszą z plaż stolicy Katalonii. Sztuka tworzenia rzeźb z piasku jest w Barcelonie bardzo żywa i popularna. Stąd nietuzinkowy pomysł oddania w ten sposób hołdu najważniejszej premierze motoryzacyjnej roku.

Sergi Ramirez – sylwetka artysty

Sergi Ramirez to artysta specjalizujący się w tworzeniu rzeźb z piasku. Zajmuje się tym od 30 lat, a jego dzieła były wielokrotnie nagradzane. Hiszpan zdobył główną nagrodę w trzeciej i czwartej edycji zawodów na Gran Canarii, drugie miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Rzeźb Piaskowych w chińskim Zhoushan i trzecie miejsce na festiwalu Tranum Strand w Danii.

Seat Ateca z piasku na filmie

Wyrazisty styl oraz połączenie dynamiki i funkcjonalności to charakterystyczne cechy aut Seata. Ateca jest równie mocno zakorzeniona w tym wizerunku. To auto kompletne, oddające swoją rzeźbą wyrazisty i nowoczesny charakter Barcelony. Energię tętniącego życiem miasta, inspirujące barwy oraz niepowtarzalną dynamikę.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z budowania piaskowej rzeźby Seata Ateca zamieszczonego poniżej. A może zdążycie jeszcze zbudować coś podobnego na jednej z nadbałtyckich plaż? ;-)