MotoNews.pl

I Zlot Kobiet w Zabytkowych Mercedesach

24 sierpnia 2016

Kategoria | Targi
Marka, model |
P2370470

W miniony weekend odbył się nietypowy zlot aut spod znaku trójramiennej gwiazdy. Na I Zlot Kobiet w Zabytkowych Mercedesach miłośniczki klasycznych modeli Mercedes-Benz przybyły do Chomiąży Szlacheckiej na Kujawach. Imprezę zorganizowano pod hasłem „She’s Mercedes”. To inicjatywa Mercedesa mająca na celu lepsze związanie marki ze światem kobiet.

Zamiłowanie do klasycznej motoryzacji nie jest wyłącznie męską domeną. Potwierdza to liczna reprezentacja pań na zlotach zabytkowych Mercedesów. Uczestniczki tegorocznego zlotu Star Drive w Gdańsku postanowiły wykorzystać ten potencjał. Chciały po raz pierwszy zorganizować spotkanie wyłącznie dla kobiet. Tak narodziła się idea I Zlotu Kobiet w Zabytkowych Mercedesach, odbywającego się pod hasłem „She’s Mercedes”.  Ta inicjatywa Mercedes-Benz wspiera dążenia kobiet do realizacji własnych ambicji. Według badań mają one bowiem decydujący, bo aż 80-procentowy wpływ na decyzje o zakupie samochodu.

Program I Zlotu Kobiet w Zabytkowych Mercedesach

Na I Zlot Kobiet w Zabytkowych Mercedesach „She’s Mercedes” stawiło się 10 klasycznych wozów spod znaku trójramiennej gwiazdy i 18 pań. Impreza rozpoczęła się w piątek, 19 sierpnia, od przyjazdu załóg do hotelu Herbarium w Chomiąży Szlacheckiej na Pałukach. Na sobotę zaplanowano przejazd trasą okolicznych atrakcji. Były to m.in. XVII-wieczny kościół w Gąsawie, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie oraz Muzeum Kolejki Wąskotorowej i ruiny zamku w Wenecji. Dla uczestniczek była to doskonała okazja do bliższego poznania tego niedocenianego regionu Polski.

Zabytkowe Mercedesy fantastycznie komponowały się również na tle klasycystycznego pałacu w Lubostroniu. Wieczorem panie mogły zrelaksować się w strefie SPA hotelu Herbarium. Później wzięły udział w kolacji, na której obowiązywały stroje w kolorze swojego Mercedesa. Niedzielę spędziły, odpoczywając nad pobliskim jeziorem – i oczywiście kontynuując dyskusje o samochodach i nie tylko.

Wrażenia uczestniczek

„I Zlot Kobiet w Zabytkowych Mercedesach był świetną okazją, żeby zacieśnić relacje, poznać się bliżej i oczywiście powspominać poprzednie Zloty Klubu Zabytkowych
Mercedesów. Pokazałyśmy, że świat klasycznej motoryzacji nie jest tylko męskim światem” – podsumowuje Małgorzata Przebindowska, organizatorka wydarzenia i właścicielka Mercedesa 300SL (R107). – „Kolejne Zloty już nie będą taki same, ponieważ mamy nowe wspaniałe przyjaciółki, z którymi będziemy z przyjemnością się bawić i korzystać z atrakcji. Wszystkie mamy nadzieję, że nasz Zlot wpisze się na stałe w kalendarium wydarzeń Mercedes-Benz!”

W I Zlocie Kobiet w Zabytkowych Mercedesach „She’s Mercedes” wzięły udział wyłącznie auta starsze niż 25 lat. Spotkanie odbyło się pod patronatem Mercedes-Benz Polska oraz Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska.