MotoNews.pl

Volkswagen Arteon: awangardowa i dynamiczna limuzyna klasy premium

29 listopada 2016

Kategoria | Premiery
volkswagen-arteon

Volkswagen Arteon to nowa, topowa limuzyna niemieckiego producenta. Swoją światową premierę będzie mieć za trzy miesiące, podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Teraz Volkswagen daje pierwszy wgląd w fascynującą stylistykę nowego auta. Zostałoa ona skonstruowana od podstaw i w hierarchii modeli niemieckiej marki zajmie pozycję powyżej Passata.

Volkswagen Arteon – wygląd zewnętrzny

Volkswagen Arteon wprowadza nowy, niezwykle emocjonalny sposób prowadzenia linii nadwozia, a jego przedniej części, charakterystycznej dla marki, nadaje jeszcze większej wyrazistości. Stylistyka skoncentrowana jest wokół poziomych linii. Poprzeczki w osłonie chłodnicy łączą się tu z trójwymiarowymi reflektorami, a charakterystyczny wygląd całości podkreślają dodatkowo diodowe elementy.

Praktyczny charakter

Czterodrzwiowa limuzyna fascynuje zarówno rewolucyjną stylistyką, jak i właściwościami praktycznymi. Szyby w drzwiach są pozbawione ramek. To charakterystyczny element stylistyki samochodów spod znaku Grand-Tourismo. Z kolei otwierająca się wysoko ku górze pokrywa bagażnika umożliwia łatwy dostęp do jego ogromnej przestrzeni. Tobias Suehlmann, stylista opracowujący wygląd zewnętrzny modelu, wyjaśnia:

„Arteon już na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę swoim ekspresyjnym wyglądem, potem zaskakuje dodatkowo cechami praktycznymi – to połączenie jest jedyne w swoim rodzaju!”.

Skąd taka nazwa?

Nazwa Arteon (akcent pada na pierwszą sylabę) składa się z dwóch części. Art (czyli sztuka) odnosi się do sposobu w jaki poprowadzono linie tworzące stylistykę tej limuzyny oraz do emocji, jakie ona wyzwala. Końcówka „eon” to nawiązanie do topowego modelu Phideon sprzedawanego przez Volkswagena na rynku chińskim. Wskazuje na Arteona, jako model należący także do klasy premium.

Nowy Arteon zostanie zaprezentowany publiczności po raz pierwszy podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Do sprzedaży zostanie wprowadzony latem 2017 roku.

Zdjęcia: Volkswagen