MotoNews.pl

Święty Mikołaj porusza się modelem Lexus RC F GT3

22 grudnia 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
lexus santa 00

W ramach przedświątecznych przygotowań amerykański oddział Lexusa zorganizował niezwykłą akcję charytatywną. Przekazał fundusze organizacji fundującej prezenty dla dzieci z niezamożnych rodzin. W rolę Mikołaja wcielił się kierowca wyścigowy Scott Pruett.. Zamiast sań niecodzienny Mikołaj miał do dyspozycji wyczynowy model Lexus RC F GT3.

Lexus RC F GT3 i akcja Toys for Tots

Przygotowując akcję, Lexus zgłosił się do organizacji non-profit Toys for Tots (Zabawki dla Brzdąców), od 1947 roku przekazującej prezenty dzieciom, których rodzice nie mogą sobie na to pozwolić.

Zadaniem uczestników zdarzenia było odczytywanie życzeń przesłanych przez dzieci z listy uzyskanej od organizacji. To z pozoru nic trudnego, chyba że… trzeba to robić siedząc w prawym fotelu Lexusa RC F GT3, prowadzonego przez Scotta Pruetta z ogromną prędkością po pełnym zakrętów torze!

Za każde odczytane życzenie Lexus zobowiązał się przekazać na szlachetny cel 1000 dolarów. Mimo szalonych przyspieszeń, uczestnicy dzielnie czytali listę. Ostatecznie suma przeznaczona na prezenty dla brzdąców urosła do stu tysięcy dolarów! Emocje towarzyszące akcji były naprawdę wielkie, a zaangażowanie uczestników godne podziwu, o czym można się przekonać na filmie, który publikujemy poniżej:

Zdjęcia: Lexus, complexPR