MotoNews.pl

Hyundai i30 nowej generacji dostępny w polskich salonach

09 lutego 2017

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Hyundai-i30-2017 4

Hyundai i30 nowej generacji to flagowy samochód Hyundaia, będący zapowiedzią dalszego kierunku rozwoju marki w Europie. Nowa generacja i30 oferuje wiele rozwiązań technologicznych, takich jak Apple CarPlay, Android Auto czy możliwość bezprzewodowego ładowania urządzeń elektronicznych. Najnowocześniejsze systemy, m.in. system autonomicznego hamowania (AEB), aktywny tempomat (ASCC), system utrzymywania pasa ruchu (LKAS) czy system monitorowania martwego pola (BSD) znacząco zwiększają bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Hyundai i30 nowej generacji jest samochodem dla każdego, stanowiącym atrakcyjną propozycję zarówno dla singli jak i rodzin. To dobry wybór dla tych, dla których liczy się atrakcyjny wygląd, wysoka jakość wykonania i dynamika jazdy oraz zaawansowany pakiet bezpieczeństwa. Nowy i30 posiada imponujący zestaw funkcji aktywnego bezpieczeństwa, a jego niezawodność gwarantuje unikatowa, 5-letnia gwarancja bez limitu kilometrów.

Hyundai i30 nowej generacji jest bardziej dynamiczny

Niemieckie Centrum Badawczo Rozwojowe Hyundaia przeprowadziło liczne, rygorystyczne testy w całej Europie oraz na słynnym torze Nuerburgring, czego efektem jest zwiększona dynamika jazdy i prowadzenie. Bardzo sztywne i lekkie nadwozie, wykonane w 53% ze stali o wysokiej wytrzymałości, wpłynęło na poprawienie właściwości jezdnych, zapewniając kierowcy komfort i przyjemność prowadzenia.

Jednostki napędowe

Gama silników składa się z ekonomicznych jednostek napędowych z turbodoładowaniem. Klienci mogą wybierać spośród 3 silników benzynowych i jednego Diesla o pojemności 1.6l dostępnego w trzech wariantach mocy. W i30 zadebiutuje także nowy silnik 1.4 T-GDI o mocy 140 KM.

Plany na przyszłość

i30 Nowej Generacji stanowi zapowiedź rodziny czterech niepowtarzalnych produktów o ponadczasowym i zrównoważonym designie, idealnie zharmonizowanym i dopasowanym do danego typu nadwozia. Kolejnym jej członkiem będzie i30 Wagon, który zadebiutuje w marcu podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. W rodzinie pojawi się także pierwszy sportowy model marki N, który wejdzie do produkcji w 2017 r, natomiast na początku 2018 roku Hyundai zaprezentuje model i30 w nowej, atrakcyjnej odsłonie z nadwoziem typu fastback.

Gdzie produkowany jest Hyundai i30 nowej generacji?

Hyundai i30 trzeciej generacji powstał w oparciu o rozwijaną przez Hyundaia od 25 lat infrastrukturę europejską. Zaprojektowany w centrum R&D w Russelsheim, produkowany w Czechach i testowany w Nürburgring, ma być kontynuatorem sukcesu swoich poprzedników (od 2008 roku, sprzedaż wyniosła 800 000 sztuk)

Nowy i30 produkowany jest w nowoczesnej fabryce Hyundaia w czeskich Nosovicach. Od momentu jej uruchomienia w 2008 roku, produkowany był także i30 pierwszej generacji. Aktualna zdolność produkcyjna fabryki wynosi 300 tysięcy samochodów rocznie. Stosowane najwyższe standardy gwarantują dostarczanie klientowi odpowiedniego jakościowo produktu.

Zdjęcia: Hyundai