MotoNews.pl

Honda Civic Type R w wersji produkcyjnej zadebiutuje w Genewie

20 lutego 2017

Kategoria | Premiery  Targi
78607 New Civic Type R Prototype

Podczas salonu Geneva Motor Show 2017 Honda zaprezentuje gamę nowoczesnych modeli z innowacyjnymi układami napędowymi. Najważniejszą premierą będzie Honda Civic Type R nowej generacji, ale pojawi się też model koncepcyjny potrafiący rozpoznawać emocje kierującego.

Honda Civic Type R

Centralne miejsce stoiska producenta zajmie nowa Honda Civic Type R. Ma być jednym z najbardziej dynamicznych i przyjaznych w prowadzeniu hot hatchy w segmencie. Type R został opracowany w tym samym czasie, co standardowy Civic hatchback. Dzięki temu oba modele wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi i wysokim poziomem zaawansowania technicznego. Honda Civic Type R zostanie wyposażona w najnowszy, opracowany przez Hondę silnik benzynowy 2,0 litra VTEC TURBO.

Produkcja nowego Civica Type R rozpocznie się latem 2017 roku w fabryce Honda of the UK Manufacturing (HUM) w Swindon. Samochód będzie eksportowany na rynki całego świata, włączając w to Europę, Japonię i Stany Zjednoczone, co oznacza, że będzie to pierwszy Type R ze znaczkiem Hondy oficjalnie sprzedawany w Ameryce Północnej.

Oficjalna prezentacja produkcyjnej wersji nowego Civica Type R odbędzie się o godzinie 11:30 (CET) na genewskim stoisku Hondy zlokalizowanym w hali nr 4.

Honda Clarity Fuel Cell

Podczas salonu w Genewie Honda zaprezentuje również model Clarity Fuel Cell. Jego pierwsze egzemplarze dotarły do Europy pod koniec ubiegłego roku. Clarity Fuel Cell to najnowocześniejszy na świecie samochód na ogniwa paliwowe, uzyskujący wiodący w klasie zasięg 620 kilometrów (385 mil).

Pojawienie się nowego modelu Clarity w Europie, w ramach demonstracyjnego projektu HyFIVE (Hydrogen for Innovative Vehicles), jest ważnym krokiem w dążeniu Hondy do promocji samochodów na ogniwa paliwowe oraz stworzenia sieci rentownych stacji tankowania wodoru w tym regionie.

Honda NeuV

Debiutująca w Europie Honda NeuV to w pełni elektryczny samochód koncepcyjny. Oferuje unikatowy model użytkowania oraz najnowocześniejszy układ „emotion engine”. Układ ten potrafi uczyć się zachowań kierowcy.

Ten w pełni elektryczny concept car zapewnia korzystny finansowo model użytkowania dla przedsiębiorczych klientów. Będzie funkcjonować jako zautomatyzowany pojazd do wspólnych przejazdów (ride sharing) w momencie, gdy jego właściciel nie korzysta ze swojego samochodu. NeuV mógłby dowozić klientów w wybrane miejsce w obrębie lokalnych punktów docelowych, a w czasie, w którym nie był by używany, mógłby także odsprzedawać energię do sieci elektrycznej w okresach wysokiego zapotrzebowania.

NeuV funkcjonuje również jako roztropny i przydatny asystent obdarzony sztuczną inteligencją. Wykorzystuje on układ „emotion engine”, który potrafi uczyć się zachowań kierowcy poprzez wykrywanie emocji stojących za dokonywanymi przez niego wyborami. Na tej podstawie samochód samodzielnie dokona wyborów lub przedstawi stosowne rekomendacje.

Zdjęcia: Honda