MotoNews.pl

Nowe Renault Captur już w czerwcu w polskich salonach

17 maja 2017

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Renault-Captur 7

Nowe Renault Captur pojawi się w sprzedaży w salonach Renault w czerwcu tego roku. Samochód w nowej odsłonie zaprezentuje się w nowych kolorach nadwozia, z panoramicznym szklanym dachem, w pięciu poziomach wyposażenia. Nowe Renault Captur będzie dostępne od 56 900 zł w wersji LIFE.

Captur wraz z Koleosem i Kadjarem tworzy kompletną gamę crossoverów w ofercie Renault. Captur z wynikiem 215 670 sprzedanych egzemplarzy był najlepiej sprzedającym się crossoverem w Europie w 2016 roku. W nowej odsłonie samochód jest niezwykle praktyczny, jeszcze bardziej atrakcyjny z wyglądu oraz wyposażony w zaawansowane systemy wspomagające prowadzenie. Po raz pierwszy Captur jest oferowany w ekskluzywnej wersji Initiale Paris.

Nowe Renault Captur to większe możliwości personalizacji

Samochód oferuje bardziej wyrazisty design i zapewnia jeszcze większe możliwości personalizacji. Nowe Renault Captur zachowuje podstawowe cechy, które zapewniły mu dotychczasowy sukces, takie jak np. dwukolorowe nadwozie. Możliwość personalizacji jest jeszcze większa, m.in. dzięki trzem nowym kolorom nadwozia – Orange Atacama, Niebieski Ocean i Fioletowy Amethyste
(w wersji INITIALE PARIS) – oraz nowemu kolorowi dachu – Szary Platynowy. Teraz to ponad 30 możliwych kombinacji pozwalających wykreować własny model Captura. Nowe Renault Captur oferuje też 6 pakietów personalizacji wnętrza o zróżnicowanej kolorystyce.

Podobnie jak inne nowe modele marki, również nowe Renault Captur jest wyposażone – zależnie od wersji – w przednie światła Full LED „Pure Vision”.

Jeszcze bardziej crossoverowy

Captur zmienił się, jeszcze bardziej nawiązuje designem do swojego starszego brata – Kadjara. Grill przedni został zmieniony podobnie do pozostałych crossoverów marki Renault, m.in. poprzez chromowaną listwę ozdobną. Przedni i tylny zderzak wyposażono w nowe osłony podwozia, podkreślające terenowy charakter Captura.W ofercie dostępne są również wzory obręczy kół 16 i 17-calowe.

Stały panoramiczny dach

Zaczynając od trzeciego poziomu wyposażenia możliwy jest wybór opcji stałego panoramicznego szklanego dachu. Nowość ta, dostępna wyłącznie w konfiguracji  z dwukolorowym nadwoziem, pozwala na jeszcze lepsze doświetlenie wnętrza.

Nowe wnętrze

We wnętrzu zastosowano wysokiej jakości tworzywa, subtelnie chromowane elementy ozdobne oraz dyskretną i elegancką kolorystykę. Kierownica wykończona jest bardziej szlachetnymi materiałami, a w wyższych wersjach jest obszyta skórą licową. Dźwignia skrzyni biegów ma bardziej nowoczesny design. Płaty drzwi z harmonijnie wkomponowanymi przyciskami sterowania zyskały nowy wygląd. W wyższych wersjach wyposażenia oferowane są zmienione, obszerniejsze fotele, zapewniające lepsze podparcie boczne i wyższy komfort podróżowania.

Nowy Captur zachował elementy wyposażenia decydujące o jego praktyczności, takie  jak szuflada „Easy Life” czy zdejmowana tapicerka.

Po raz pierwszy Captur jest oferowany w ekskluzywnej wersji Initiale Paris

Initiale Paris (IP) jest kwintesencją know-how Grupy Renault. Z przodu wersja IP wyróżnia się specjalnym, chromowanym grillem. Przednia i tylna osłona podwozia zyskują specjalne wykończenie
w bardziej dopracowanym, szarym, metalizowanym odcieniu. Ten sam kolor powtarza się na obramowaniach szyb i listwach u podstawy szyb z czarnym, lśniącym wykończeniem. Chromowane ozdobne listwy na bokach nadwozia, podobnie jak osłona chłodnicy mają oznakowanie Initiale Paris.

Initiale Pariswyróżnia się gamą specjalnych kolorów nadwozia, takich jak np. Fioletowy Amethyste, oraz charakterystycznymi 17-calowymi obręczami kół Initiale Paris. Captur IP wyposażono także
w sekwencyjne kierunkowskazy z diodami LED. Eksluzywne wnętrze Nowego Renault Captur IP oferuje podgrzewane, obite skórą Nappa fotele, kierownicę również obszytą skórą licową Nappa, liczne chromowane elementy ozdobne, pokrytą skórą deskę rozdzielczą oraz aluminiowe pedały i progi drzwi.

Captur IP oferuje w standardzie wszystkie zaawansowane systemy wspomagające prowadzenie zwyczajowo dostępne w opcji w Nowym Capturze, takie jak system kontroli martwego pola, Easy Park Assist, otwieranie drzwi bez użycia rąk oraz bezkluczykowe uruchamianie auta. Do tego dochodzi Bose® Sound System oraz najnowsza wersja systemu multimedialnego R-Link Evolution, za pomocą której dostęp do wszystkich treści multimedialnych oraz odnajdywanie na smartfonie aplikacji dostosowanych do użytkowania w aucie jest możliwe jednym ruchem.

Komplet zaawansowanych technologii do dyspozycji kierowcy

Bose® Sound System

Wysokiej klasy system nagłośnienia Bose® Sound System zamienia wnętrze auta w prawdziwą salę koncertową, zapewniając niezwykle czyste i wierne brzmienie przypominające koncert na żywo. Świat muzycznych doznań jest bogatszy dzięki sześciu głośnikom Bose® oraz umieszczonemu w bagażniku subwooferowi.

Trzy systemy multimedialne: R&Go®, Media Nav Evolution i R-Link Evolution

Nowy Captur zapewnia dostęp do mobilnych technologii już na pierwszym poziomie wyposażenia dzięki nowemu radiootwarzaczowi R&Go®. Ten prosty i pomysłowy system zamienia smartfon użytkownika  w tablet zamocowany w specjalnym uchwycie. Dzięki niemu użytkownik zyskuje ergonomiczny i intuicyjny dostęp do najbardziej przydatnych w samochodzie funkcji, takich jak Nawigacja, Telefon, Multimedia  i informacje o samochodzie.

W wyższych wersjach wyposażenia dostępny jest Media Nav Evolution – kompletny system multimedialny o najlepszym na rynku pod wzgledem liczby funkcji, stosunku parametrów użytkowych do ceny. Nawigacja, Bluetooth do połączeń telefonicznych, audiostreaming za pośrednictwem smartfona czy też wyświetlanie obrazu z kamery cofania oraz funkcja Driving Eco2 pozwalająca zoptymalizować styl jazdy  i zużycie paliwa.

Dzięki R-Link Evolution i jego usługom on-line, Nowy Captur zyskuje najbardziej kompletny system multimedialny dostępny na rynku. Oferuje on większe możliwości personalizacji i jest wyposażony
w 7-calowy ekran dotykowy.  W skład R-Link Evolution wchodzi między innymi nawigacja z funkcją informacji o ruchu drogowym  w czasie rzeczywistym, łączność 3G i Bluetooth, odczyt mediów (zdjęcia, filmy wideo), szeroki wachlarz aplikacji dostępnych poprzez Renault R-Link Store, zarządzanie systemami wspomagania prowadzenia (zależnie od wersji).

 Nowe technologie ułatwiające prowadzenie auta

Oferta nowego Captura po raz pierwszy obejmuje dostępny w opcji od trzeciego poziomu wyposażenia, system kontroli martwego pola (Blind Spot Warning). Cztery czujniki wykrywają obecność innych pojazdów, także jednośladowych, które znajdują się w martwych polach bocznych lusterek. W przypadku wykrycia obecności przez ponad 1 sekundę innego pojazdu w martwym polu widzenia kierowcy,
w lusterku natychmiast zapala się kontrolka ostrzegawcza. Ten system, który działa przy prędkościach od 30 do 140 km/h, zwiększa bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi.

Oprócz czujników cofania z tyłu, Nowy Captur oferuje w zależności od wersji czujniki cofania z przodu  i kamerę cofania. Ułatwiają one wykonywanie manewrów i pozwalają uniknąć drobnych stłuczek czy zarysowań podczas jazdy po mieście.

Inną nowością jest dostępny w wyższych wersjach wyposażenia system wspomagania parkowania bez użycia rąk (Easy Park Assist), który ułatwia parkowanie w każdej sytuacji. Kierowca wybiera najpierw rodzaj miejsca postojowego, na jakim chce zaparkować: równoległe, prostopadłe lub ukośne. Kiedy auto porusza się z prędkością poniżej 30 km/h, system wykrywa każde dostępne miejsce. Następnie system oblicza i kontroluje tor jazdy samochodu, kierowca nie musi dotykać kierownicy i steruje jedynie pedałami gazu i hamulca.

 

Zdjęcia: Renault