MotoNews.pl

Nowy Ford Tourneo Custom

sobota, 15 lipca 2017

« poprzedni | news | następny »
Kategoria | Premiery
Ford-Tourneo-Custom 3

7 lipca 2017 roku Ford zaprezentował pierwsze szczegóły wszechstronnego, nowego mikrobusa Tourneo Custom, który jest doskonałym środkiem transportu dla dziewięciu osób, oferując warunki najwyższej klasy w zupełnie nowym wnętrzu. Ukierunkowany na profesjonalny przewóz osób, wykorzystanie do indywidualnych celów, a także dla klientów lifestylowych, Tourneo Custom będzie dostępny na zamówienie jeszcze w tym roku, z dostawą zaplanowaną na początek 2018 roku.

Nowy Tourneo Custom trafi do sprzedaży z początkiem 2018 roku

Nowy Tourneo Custom odznacza się odważną stylizacją, podkreśloną chromowaną kratą z pięcioma belkami i oferuje użytkownikom luksusową kabinę. Jednym z jej atutów jest unikatowy format tylnych siedzeń podzielonych na sześć pojedynczych foteli, które mogą być rozmieszczone w formacie konferencyjnym, z drugim rzędem zwróconym ku tyłowi samochodu.

Największy Tourneo został całkowicie przeprojektowany, podkreślając swój styl, doskonałą jakości i techniczne wyrafinowanie. wysokiej jakości materiały wykończeniowe, zwiększono komfort poprzez redukcję poziomu hałasu, a także wykorzystano najnowsze technologie Forda, takie jak inteligentny ogranicznik prędkości i system łączności SYNC 3.

“W nowym Tourneo Custom, każdy pasażer może cieszyć się z zajęcia najlepszego miejsca” – powiedział Pete Reyes, dyrektor produktu samochody dostawcze,Ford of Europe. “Ten wszechstronny pojazd został przekonstruowany od przedniego, po tylny zderzak. Jego stylowe wnętrze łączy komfort i jakość luksusowego samochodu z wyjątkową przestrzenią i praktycznością”.

Innowacje opierają się na znaczących udoskonaleniach wprowadzonych do linii Tourneo Custom w 2016 r., to m.in. przełomowy silnik Diesla Ford EcoBlue o pojemności 2,0 litra, nowa sześciobiegowa automatyczna skrzynia SelectShift oraz opcja tylnego zawieszenia pneumatycznego.

Po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 2013 r. Tourneo Custom jest flagowym produktem rodziny Fordów Tourneo, która obejmuje również pięciomiejscowy Tourneo Courier i Tourneo Connect dostępny w wersjach 5 i 7 osobowej.

Ford Tourneo Custom – wyrafinowany z zewnątrz i w środku

Nowy Tourneo Custom otrzymał śmiały nowy wygląd przodu, który łączy go przez stylizacyjne DNA, z najnowszymi samochodami osobowymi Forda. Wysoko ulokowana, trapezowa krata i dynamiczne, wąskie reflektory, które płynnie komponują się z muskularną linią boczną auta.

Dostępna jest także oferta zaawansowanych technologicznie reflektorów – wszystkie pojazdy wyposażone są w charakterystyczne, nowe światła do jazdy dziennej w technologii LED, a modele najwyższych specyfikacji wyposażenia dysponują oświetleniem ksenonowym HID.

Wyrafinowane wyposażenie dotyczy także wnętrza auta, gdzie pojawia się nowy panel przyrządów, oparty o nową filozofię projektowania wnętrz Forda – zapoczątkowaną przez nową Fiestę – która oferuje atrakcyjny, skierowany na użytkownika układ, pozwalający na bezproblemową interakcję użytkowników ze smartfonami i tabletami.

Bazując na wyraźnych, poziomych elementach stylizacyjnych, podkreślających szerokość kabiny, nowa tablica przyrządów charakteryzuje się wysublimowanym wyglądem, łącząc miękkie powierzchnie i atrakcyjne detale z chromowanymi i połyskliwymi wykończeniami.

Wszystkie nowe ekrany i panele kontrolne zostały zaprojektowane z myślą o zwiększonej ergonomii i łatwości użycia, a modele z serii wysokiej rozdzielczości mają 8-calowy, dotykowy ekran o przekątnej tabletu, który można obsługiwać poprzez gesty.

Sporo uwagi poświęcono codziennej praktyczność. Podkreśla to udoskonalenie wewnętrznych schowków, w tym dwóch wysuwanych szuflad u góry tablicy przyrządów oraz pokaźnego schowka z dwoma uchwytami na kubki w centralnej konsoli, wyposażonej w elegancką pokrywę.

Wyjątkowy w tej klasie układ tylnych siedzeń zapewnia doskonałą funkcjonalność i komfort

Aby zapewnić klientom maksymalną elastyczność w konfiguracji i użytkowaniu kabiny, nowy Tourneo Custom jest jedynym pojazdem w swoim segmencie, który oferuje sześć pojedynczych miejsc, z możliwością ustawienia dwóch tylnych rzędów w formacie konferencyjnym. To zapewnia doskonały dostęp i zwiększoną interakcję podróżujących tam pasażerów.

Standardowo w modelach o najwyższej specyfikacji wyposażenia, sześć pojedynczych foteli można składać płasko, opuszczać, montować w różnych miejscach lub całkowicie usunąć, umożliwiając klientom stworzenie przestrzeni w stylu limuzyny, zmaksymalizowanie powierzchni bagażowej, spełnienie szczególnych wymagań biznesowych lub stylu życia.

W całym samochodzie wykończenie wnętrza zostało całkowicie zmodernizowane – począwszy od podsufitki i siedzeń do paneli bocznych i wykładzin – ze szczególnym uwzględnieniem jakości i wyglądu. Wybór bardziej luksusowych materiałów, takich jak gęste tkaniny i tłoczone skóry, a także dostępność jasnego i ciemnego wnętrza w stylowych, współczesnych kolorach, wzmacniają wrażenie jakości i dbałość o szczegóły wewnątrz kabiny.

Zaawansowane technologie i funkcje wspomagające kierowcę

Fordowski system komunikacji i rozrywki SYNC3 pozwala kierowcy Turneo kontrolować sprzęt audio, nawigację oraz połączone z nim urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy tablety, za pomocą prostych komend głosowych. Po naciśnięciu guzika wystarczy powiedzieć „potrzebuję kawy”, „muszę zatankować”, szukam parkingu”, a system automatycznie wyszuka najbliższe kawiarnie, stacje benzynowe lub parkingi. Potrafi tez znaleźć dworce kolejowe, lotniska i hotele. Jest kompatybilny z systemami Apple CarPlay and Android Auto™.

Nowy Tourneo Custom wprowadza również szereg zaawansowanych funkcji wspomagania działań kierowcy i jest pierwszym samochodem w swoim segmencie oferującym inteligentny ogranicznik prędkości (Intelligent Speed Limiter), który umożliwia automatyczną regulację maksymalnej prędkości pojazdu w ramach obowiązujących ograniczeń, za pomocą systemu rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) w celu ustalenia dozwolonej prędkości.

Nowy model oferuje również system ostrzegania o obiektach w martwym polu (Blind Spot Information System) z systemem ostrzegania o ruchu kolizyjnym (Cross Traffic Alert), który ostrzega kierowców wycofujących z miejsca parkingowego o pojazdach, które mogą przejechać tuż za nimi.

Te nowe funkcje uzupełniają obszerny zestaw technologii już dostępnych dla Tourneo Custom, w tym systemu zapobiegania kolizjom i awaryjnego hamowania przed pieszym (Pre-Collision Assist with Pedestrian Detection Assist), system kontroli zjechania z pasa ruchu (Lane Keeping Alert), stabilizator wpływu podmuchów bocznego wiatru i adaptacyjny tempomat.

Wiodące w segmencie silniki Ford EcoBlue z opcją automatycznej skrzyni biegów

Nowy Tourneo Custom wyposażony jest w najnowocześniejszy silnik wysokoprężny Ford EcoBlue oferujący wachlarz mocy 105 KM, 130 KM i 170 KM, zapewniając znaczne ograniczenie kosztów eksploatacji i wysokie osiągi. Oszczędność w kwestii zużycia paliwa wzrosła o 13 proc; emisja CO2 rozpoczyna się od 162 g / km; * a szybko osiągany maks. moment obrotowy zwiększony został o 20 procent.

Najnowsza specyfikacja modelu obejmuje również sprawnie pracującą i elastyczną, sześcioprzełożeniową automatyczną skrzynię biegów SelectShift, system pneumatycznego zawieszenia tylnego, który zapewnia komfortową jazdę w każdych warunkach, a także 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, poprawiające prowadzenie auta i skuteczność hamowania.

Wersje Titanium X oraz Sport to atrakcyjne propozycje dla zainteresowanych najnowszym Tourneo

Aby dostosować się do wymagań klientów biznesowych i prywatnych poszukujących najlepszej specyfikacji, nowy Tourneo Custom będzie dostępny z ekskluzywnym pakietem Titanium X, który obejmuje – skórzane wykończenia, system SYNC 3 z nawigacją satelitarną i kamerą cofania oraz standardowe reflektory HID Xenon.

Dla klientów poszukujących bardziej dynamicznego wyglądu zewnętrznego i wnętrza o sportowym charakterze dostępna jest również nowa seria Sport. Pakiet ten łączy w sobie silnik o mocy 170 KM, zestaw akcesoriów poprawiających aerodynamikę nadwozia, maskę z podwójnymi pasami oraz unikatowe, 17-calowe aluminiowe obręcze. Detale wnętrza zostały wykończone za pomocą skórzanych dodatków.

Linia Tourneo Custom oferuje również konfiguracje ośmiu lub dziewięciu miejsc, z wyborem krótkiego lub długiego rozstawu osi. Dłuższy model zapewnia dodatkową przestrzeń bagażową za trzecim rzędem siedzeń.

Zdjęcia: Ford, informacja Mototarget.pl

Dodaj komentarz