MotoNews.pl

Światowa premiera nowej Dacii Duster we Frankfurcie 2017

13 września 2017

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Dacia-Duster 10

Na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie miała miejsce światowa premiera Nowego Dustera. Gospodarzem dzisiejszej konferencji prasowej Dacii był Jean-Christophe Kugler, zastępca prezesa ds. wykonawczych i prezes regionu Europy. Na stoisku Dacii towarzyszyli mu przedstawiciele społeczności klientów Dacii z Niemiec.

Nowa Dacia Duster we Frankfurcie

Nowy Duster opiera się na mocnych stronach poprzedniego modelu, ale daje klientom coraz więcej – powiedział Jean-Christophe Kugler. – Jak widać, wszystkie elementy wyposażenia, które dodaliśmy, ułatwiają codzienną eksploatację samochodu. Nowy Duster to bardziej niż kiedykolwiek 100-procentowy Duster. To terenowy samochód, który zawiezie swoich użytkowników dalej, w lepszym stylu i wyższym komforcie.

Dacia Duster sprzedała się w liczbie ponad miliona sztuk. Po siedmiu latach od wprowadzenia na rynek kultowy model został poddany faceliftigowi.

Obecnie ponownie został zmodernizowany i otrzymał nową stylistykę, wyposażenie oraz całkowicie nowe wnętrze. Jest jak zawsze przestronny, ma te same doskonałe parametry terenowe i tak samo niską cenę.

Nowoczesna stylistyka nowego Dustera

Nowoczesna, solidna i wyjątkowo zdecydowana stylistyka Nowego Dustera świetnie podkreśla jego charakter SUV-a. Muskularny przód i tył optycznie poszerzają sylwetkę samochodu. Linia nadwozia z wysokim dolnym pasem jest bardziej pozioma. Nowe relingi dachowe i imponujące osłony przedniej i tylnej części podwozia świadczą o tym, że Duster lubi przygody i wyzwania. Charakterystyczny układ nowych przednich świateł LED mocniej podkreśla nową, ekscytującą stylistykę Dustera.

Projektanci zaczęli pracę od zera. Chcieli opracować całkowicie nowe wnętrze, aby móc zaoferować użytkownikom nowoczesną, funkcjonalną i wyjątkowo komfortową kabinę:

  • Deska rozdzielcza została przeprojektowana, by stworzyć atrakcyjną, prestiżową i ergonomiczną kabinę. Wyświetlacz MediaNav został umieszczony w jej górnej części.
  • Siedzenia zostały zaprojektowane na nowo, aby zapewnić wyższy komfort i lepsze podparcie.
  • Szczególną uwagę poświęcono starannemu doborowi materiałów, a także połączeniom i spasowaniu poszczególnych elementów.
  • Dobrze przemyślane schowki mają obecnie łączną pojemność 28,6 litra.

Nowe elementy wyposażenia

Nowy Duster oferuje również liczne elementy wyposażenia, niespotykane dotąd w gamie Dacii, a z niecierpliwością oczekiwane przez klientów marki:

  • system Multiview Camera,
  • system monitorowania martwego pola,
  • poduszki kurtynowe,
  • automatyczną klimatyzację,
  • bezkluczykowy system dostępu i uruchamiania silnika,
  • automatycznie włączane światła przednie.

Odnawiając swój kultowy model, Dacia chce zaoferować klientom coraz więcej tego, co sobie cenią i zapewnić dalszy wzrost popularności marki. Sprzedaż Dacii od stycznia do sierpnia 2017 roku przekroczyła 434 000 sztuk samochodów, co oznacza wzrost o blisko 12%. Wprowadzenie Nowego Dustera z nowym, bogatszym wyposażeniem po nadal bezkonkurencyjnej cenie pozwoli kontynuować success story.

Zdjęcia: Dacia